Před vytvořením příspěvku musíte být přihlášeni.

FBA na horním dílem bez zasevku

12

Zdravím, jdu s prosbou o radu.

Dceři potřebují udělat šaty, které ale nemají (a ani nesmí mít) zasevky, mají volně splývat (ideálně dost volně) přes prsa, v pase na stažení šerpou. Zkusila sem velikost 40 (přes prsa má 91cm, pod prsama tak 72cm), což bylo na záda ideální, ale vepředu velmi natěsno, takže sem přední díl vykopirovala ve velikosti 42 a to boční strany i směrem nahoru k rameni. Je to lepší, ale ještě bych řekla, že ne idealni. Šaty budou mít dlouhý rukáv, takže nevím, jak udělat i ten pruramek.

Můžete prosím poradit, kde ještě nadehnat materiál, aby se nemusel dělat zasevek a přes prsa to bylo volnější? Vzít velikost 44 na ten přední díl-a jen do šířky a pruramek dole nebo i nahoře ramenní šev? Jak pak rukáv (hlavice), když to bude z jedné půlky u pruramku velikosti 40 a z druhé 44?

Střih je z Burdy easy 2017 model 4C, šitý z ronga.

Díky moc.

Tak už vyřešeno. Pátrala sem v noci na netu, ráno nemohla dospat a pátrala znovu, az sem nalezla 2 šikovné návody. Tak třeba někomu pomůže https://www.mariadenmark.com/2012/08/fitting-t-shirt-fba/  a hlavně ten jak tam zrušit zasevek http://www.mariadenmark.com/2014/10/removing-bust-darts/

Případně https://www.paprikapatterns.com/how-to-do-a-full-bust-adjustment-on-a-dartless-shirt/

Nakonec sem dělala FBA 2,5cm pro tu velikost 40, vzhledem k tomu, že původní střih byl určen pro úplet a potřebovala sem tam vršek trošku volnější.

Přeci jen dotaz mám. Našla sem ještě jeden návod

http://www.jenniferlaurenvintage.com/2014/06/how-to-do-full-bust-adjustment-fba-for.html

A teď váhám, co je správně.

Dávám fotky střihu upravených podle obou návodů a chci poprosit o to, jak je to správné.

Podle prvního návodů je střih širší než podle druhého, i pruramek je o trochu jinak.

 A ještě sem našla i třetí způsob.https://helenscloset.ca/2017/03/21/how-to-do-a-full-bust-adjustment-without-any-darts/

A teď (jak se říká) babo rad. Děkuji všem.

Nahrané soubory:

Hezky jsi to vyřešila, zatímco my víkendovaly! 😀 Fungovat budou všechny tři způsoby, můžeš si vybrat. V těhle věcech prostě nebývá jedno správně, různými cestami se dá dojít k podobně funkčnímu výsledku.

díky moc. FBA sem dělala poprvé a když sem postupně našla několik návodů, váhala sem, zda je jen jeden správný způsob nebo více. Jak je vidět, různé cesty vedou víceméně ke stejnému výsledku.

Rozdíl mezi způsobem 1 a 2 je v tom, že v pase je 2 užší než 1 (jak je to tam trošku vidět na obrázku když sem střih 2 položila na střih 1). Pro mé potřeby to bylo v tuto chvíli lepší (aspon se to více v pase nařasí), ale na tričko by byl asi lepší ten způsob dva - užší.

Nakonec to FBA opravdu není tak těžké, jak to na první pohled může vypadat a směle ho můžu dělat u každých šatů, které budu pro dceru šít (a možná i větší, než "jen" 2,5cm).

Jdu s dotazem na padnuti zivutku k satum, střih burda 6520. Po nekolikerem pokusu o nafitovani předního dílu, kdy to stále dostávalo u pruramkz,sem zkusila udelat FBA. Vypadá to, že je to vyrazne lepší, ale nevím, zda je ok ta mírná z boku viditelná svisla vrásky směrem k prsu na pravém dílu ok a jak se přidala rukáv bude to Dobry. Nebo jeste povolit ramenni sev napr?.Můžete prosím někdo poradit? Děkuji.

Nahrané soubory:

Dobrý den, připadá mi to pravé rameno mírně výš. Zkusila bych o půl, jeden cm povolit pravý ramenní šev.

Jdu opět s dotazem na padnuti odevu-tricko. Pres zada sedí dobře, boční svý jsou taky snad jak mají být, ale mám dojem, že přes prsa by to chtělo ještě FBA.  Dela to svislé čáry od ramen a pruramek trochu odstava.

Nahrané soubory:

Mozna bych udelala cely predni dil o cislo vetsi... Ale zalezi, jak moc upnute tricko to ma byt.

Jani díky za odpověď,  zkusila jsem udelat o kousek větší FBA a vypadá to, že sedí dobře. Chci ho na telo-upnute.

Zajímalo by mne ale, jak mají vypadat správně sedící rukávy u trička. Nemáš nějakou fotku zepředu i zezadu jak má u trička vypadat alespoň krátký rukav? Trička co mám doma jsou v tomto ohledu nepoužitelné, aneb vždy je to nějaký kompromis tam táhne, nebo tam moc volné.

12