Před vytvořením příspěvku musíte být přihlášeni.

Drapovani- jak na nej

Zdravím vsechny,

Měla bych otázku k burda střihu 1/2018 model 101.

V postupu (foto) je psáno "složit zahyby ve směru šipky

Jenže mne připadá, že pokud to udělám (foto rub i lic modry), ze to neodpovida fotce na titulni strane. Takze nevim, zda skladam spatne, nebo bych to mela udelat jako "neukonceny zasevek" a ten naklopit na tu spravnou stranu (foto zluta).

Jenže pokud se podívám na nakres, tak mi připadá, že je to trochu jinak než foto hotových šatů  (A odpovídalo směru sipek). Prosím tedy o radu.

Děkuji

 

 

Nahrané soubory:

Ještě další fotky

Nahrané soubory:

Na té fotce modelu na modelce mají šaty ty záhyby pravděpodobně sežehlené, navíc na postavě se jakoby napnou, takže proto to působí jinak. Nešijte záševky, jen naskládejte ty záhyby a zafixujte stehovkou. Ten směr šipek na střihu odpovídá pohledu z lícové strany.

Jak píše Vendula, myslím, že zdánlivý rozdíl je daný hlavně tím, jak se na postavě rozevřou sklady přes prsa, směr záhybů na střih je nakreslený v pořádku.

Diky moc, ja si prave rikala, ze to skladani mi pripada obracene nez je malovane a ono je to tím, že ta sipka je pro pohled z licu 😁

Njn, tak tahle záludnost že se na to dívat jako z licu mne az tak moc nenapadla a dívala sem sena to pořád z rubu, když už to tam bylo nakresleno (a proto sem si říkala, že smer šipky by mel byt obráceně). Pak už je jasné všechno. Obdobně to bude i na těch ozdobných dílech v pase.

Jeste jednou díky.

Přesně tak, střihy mají to značení všech šipek z pohledu líce.

Na ty šaty se taky chystám. Díly v pase asi trochu záludné budou, hezky popsané a nafocené je to zde: http://allisoncsewinggallery.blogspot.cz/2018/01/burdastyle-012018-102-knit-top.html.

@R. to je super, díky, určitě se bude hodit.

Já si nejdřív říkala, že ty šaty ne a pořád sem kolem toho tak chodila, pořád nakukovala, až sem koupila levný bavlněný úplet s elastanem a zkusím ušít. Pak mám v záloze i lněný žerzej, tak pokud se v nich budu cítit dobře, využiji možná základ střihu na nějaké další šaty.