Před vytvořením příspěvku musíte být přihlášeni.

Burda easy podzim/zima 2017 model 2-kabatek

Jdu s dotazem na zkušené. Vybrala sem si uvedeny kabátek.

První co mne zaujalo, že modelky na fotce ho mají tak po boky (stěží na konec zadku) a já to mám dle udávané délky 74-77cm skoro do půli stehen. Mám jen 160cm a tak přemýšlím jak a kde případně zkratit střih. Druhý dotaz směřuje na velikost-pres prsa (v obvykle podprsence) mám 98cm, mám ale obavu, zda kabátek podle velikosti 44,která počítá s velikostí přes prsa 100 nebude moc široký, a naopak 42 s velikostí 96cm užší. Oproti popisu u kabatku ho chci navic udelat s podšívkou. Myslíte, že má smysl dělat zkušební podle velikosti 42 (i když je určený pro menší poprsí) nebo raději 44 (a mít to asi o dost větší když je to kabátek a počítá i tak s rezervou).

 

Ještě dodám, že pro velikost 42 měří zadní díl po oblast pruramku 65 cm, přední díl polovina 27cm a měl by tam být ještě přesah dílů přes sebe, dohromady 119cm. Záda mi měří cca 51cm.

Díky všem za názor.

Asi bych zkrátila díly o 3 cm, mezi prsní linií a pasovou tak, aby to nezasáhlo průramek a nemusel se tímpádem upravovat i rukáv. A možná bude lepší vyjít z velikosti 42, ten kabátek bude mít spoustu cm navíc na design.

Jani díky moc. Vyzkouším a dám vědět. Snad by to mohl být nakonec i rychlý projekt, i když bude s podšívkou.