Please or Registrovat to create posts and topics.

Basic trička

Ahoj holky,

ráda bych si ušila pár basic triček z úpletu a chtěla bych objednat materiál z Moraviatexu, ale vůbec se v něm nevyznám. Chtěla bych, aby byly trošku kvalitní (ne úplně průsvitné, ale zase ne moc tlusté)- jednotíc nebo oboulíc? a rámcově jakou gramáž na trička? Máte někdo zkušenosti? Pokud máte doporučení na jiné české výrobce, ráda si nechám poradit, díky moc.

• Zdravím, já šiju už několik let různě řasená z bavlněného úpletu Fitness od MAB trade a nově též z bambusového úpletu (silného) z sijemdetem.

Určitě bych volila materiál s elastanem, protože bez něj se trička na tělo hodně vytahují. Co se gramáže týče, dost záleží, trička kolem 130g jsou trochu průsvitná, 160 už ne, ale jsou taková tenčí. Moraviatex ale posílá balíček vzorků.

Ahoj, látka by měla podle mě být ideální bavlněná ne? Něco jako https://www.goldea.cz/bavlna-metraz Jinak podle čeho šijete? Našla jsem: 

Měl by to být hlavně úplet, ne tkanina...

Na trička jsem po pár pokusech s vlastním střihem (prostě mi ten rukáv nešel vyladit) koupila a upravila z shape design a spokojenost. Teď už střih jen upravuji na různé varianty-lodickovy, v vystrih, ke krku, ruzne obmeny rukavu, naposledy na sportovnim boky jinak a falešný raglan.

Za mě nejlepší basic tričko/body/šaty je Nettie od Closet Case Pattern. Nemusela jsem nic upravovat, všechny typy výstřihů sedí a mají krásný tvar, stejně tak rukávy.