Před vytvořením příspěvku musíte být přihlášeni.

Barvení látek

Stránky:12

Holky, díky moc všem za reakce. Barvu mám do pračky 2 balíčky, každý na kilo látky, a látky by bylo maximálně 1,5kg, takže by to mělo být dostatečné. Fixovala bych octem, ale stejně se ukáže, zda budu nakonec barvit nebo ne, protože si možná nakonec vymyslí něco jiného (aneb zabte to, když to každý druhy měsíc mění plány na kostým a to i co se barev týče 😂, ale občas jsem jako matka úspěšná a povede se mi to zkorigovat zpět do původně nakoupených - nasyslenych barev, protože zelený úplet fakt odbarvovat nebudu).

Barvení pigmenty musí být úžasné a barvit vlnu by mne taky lákalo. Jen y podmínky v běžné domácnosti jsou trošku omezené.

A to ombre je nádherné, ale bohužel se fakt výsledný efekt špatně dosahuje.

Pokud budu barvit, dám výsledek a zkušenost s barvením v pračce.

Zkušenosti mám s barvením v hrncích doma ( nebezpečné zabarvením kuchyně) i venku na plotně  i v pračce. Nejkvalitnější nejstejnoměrnější probarvení je z pračky. Látku před vložením do bubnu namočit( kdyby se dala do pračky suchá a na ní se nalila rozpuštěná barva , hrozí to že někde bude barva sytější než jinde) , k většině barev se dává kuchyňská sůl. Pračku na co nejvyšší stupeň a co nejdelší program. Po praní jí nechat projet program máchání s octem. Pračku poté pustit s nějakým čističem ala soda a pak raději první praní tmavé prádlo.  Barvím látku před šitím. Dnes se většinou šije z polyesterových nití a ty se mi v duze bohužel neobarvili 🙁  Taky našívám téměř každé léto nějaké kostýmy, používám většinou stará prostěradla . Ať se zdaří 🙂

@HelaF díky moc za zkušenost. právě mi taky připadala pračka jako nejlepší způsob i s ohledem na velikost prostoru, ve kterém se látka bude barvit. v návodu je přímo psané, že se látka má před barvením namořit, takže díky za potvrzení.

stará prostěradla bych použila, ale mám bohužel jen žerzejová, a to pokud jsou na vyřazení, tak jsou v nepoužitelném stavu.

na čištění pračky mám pořízený čistič, takže snad i to bude dobrý. a ty nitě jsou opravdu nepříjemná záležitost, takže barvit budu látku a podle jejího odstínu pak výběr nití.

 

ještě dodatek - vybranou mám tuto barvu https://www.stoklasa.cz/barva-na-textil-18-g-x137260

Stránky:12