Před vytvořením příspěvku musíte být přihlášeni.

Akce "konečně džíny, co mi padnou"

Stránky:12

A navíc kolikrát i půl centimetru udělá viditelný rozdíl...

Nakonec pomohlo přidat cca 0,8 cm na předním středu ("změlčit" středový šev).
Akorát když jsem přisadila pásek, měla jsem najednou hafo místa v pase - ta bavlna nebyla nic moc a při zkoušení se hodně vytáhla. Takže jsem kalhoty věnovala mamince, už se mi je FAKT nechtělo předělávat (stříhat nové, víc tvarované sedlo), vzhledem k tomu, že byly jen zkušební. Mamince padnou skvěle, všichni spokojení.  A bylo to poučné:

1) objevila jsem kouzlo stabilizace okrajů batistkou (příklopec, okraje nakládaných kapes atd.)

2) objevila jsem kouzlo začišťování overlockem (konečně jsem ho zprovoznila)

3) objevila jsem kouzlo používání pestrých a veselých látek do vnitřku oblečení

4) mám teda snad ten střih na džíny, pokud si je příště zase v pase nevytáhnu (ale stejně zkusím i Ginger Mid-Rise Jeans od Closet Case Patterns, pod vlivem článku o indie střizích jsem si ho pořídila)

Díky všem za spolupráci.

Takže vlastně objevné a báječné šití. A to tu běží. Ať ty další sedí... Daniela

Přidám se k tématu, protože o padnoucí džíny mi jde.

Šila jsem před 2 týdny Mid-rise Ginger Jeans, podle tabulky jsem mírami přesně odpovídala jedné velikosti, tak jsem ji prostě ušila s tím, že se uvidí. Jediné, co jsem na kalhotách upravila, je délka (logicky; zakládala jsem ale až hotové kalhoty, střih jsem nezkracovala). V hotových kalhotách jsem pak strávila asi 5 dní a moje postřehy jsou následující: Kalhoty dost odstávají v oblasti bederní páteře. Přední část mi přijde trochu delší, než by bylo potřeba, zadní naopak kratší. Jinak jsou kalhoty moc pohodlné. Pak mi ještě přijde, že se mi navzdory pečlivému stříhání trochu přetáčejí nohavice, nicméně na rozdíl od kupovaných kalhot se to děje symetricky. A teď bych se ráda poradila, co s tím.

S tím odstáváním na zádech bych to vyřešila úpravou sedla a pásku. Je lepší ubírat v zadním švu, nebo uprostřed sedla? Kromě toho bych zkusila zadní část (tedy asi sedlo) ještě trochu zvýšit a budu doufat, že přední díl si díky tomu lépe sedne. (Mám podezření, že prostě jen sklouzává dolů.) Tyhle obě úpravy bych zkusila zakomponovat do hotových kalhot a vyzkoušet je v reálném provozu. (Vím, že to zvyšování sedla nebude ideální, ale zkusím se tvářit, že je to záměr.) A máte nějaké nápady k tomu přetáčení nohavic? (Je mi jasné, že teď už to nespravím, ale pro příště.) Vidíte na obrázcích ještě další problémy?

A jinak tímto konečně plním slib daný Báře, že se hotovými kalhotami pochlubím. 😉

Nahrané soubory:

Úplně profi! A určitě nebudou poslední:-)

S tím ubíráním a tvarováním - já to dělala přes střed pásku. Pokud potřebujete přitáhnout i to sedlo, tak bych to udělala taky tam.

@manitram K tomu přetáčení mě při pohledu na polohový plán akorát napadá, jestli jste nedala zadní díly trošililinku mimo směr vlákna, aby se to tam všechno vešlo, jinak mě asi nic nenapadá. Rifle ale vypadají naprosto skvěle!

Okomentováno od Jana v 27.2.2018, 14:07

@manitram K tomu přetáčení mě při pohledu na polohový plán akorát napadá, jestli jste nedala zadní díly trošililinku mimo směr vlákna, aby se to tam všechno vešlo, jinak mě asi nic nenapadá. Rifle ale vypadají naprosto skvěle!

No zamerne to nebylo, uplne vyloucit to ale nemuzu. Nemam bohuzel takove pekne pravitko jako Heather, merila jsem proste krejcovskym metrem od pevneho okraje, takze drobne nepresnosti vyloucit nemohu. Mate nejaky tip pro priste? Jinak jsem sama byla prekvapena, jak se mi to tam veslo, udavana spotreba asi 2 m latky, ja potrebovala 1,2 m + podsivku.

@barbora @jana Dekuju, taky se mi libi. A nepresnosti asi stejne vidim hlavne ja sama. Ted jeste dovychytat ten strih... Jo a porad si rikam, ze by babicka koukala, co se da vytvorit na jejim stroji. 🙂

Stránky:12