Před vytvořením příspěvku musíte být přihlášeni.

Akce "konečně džíny, co mi padnou"

12

Už nekoupím nikde. Takže se pokouším o sestrojení ideálního střihu. Vyšla jsem z kalhot z Burdy, rozšířila nohavice od kolen (byly hodně na tělo) a zadní díl jsem na zadku nastřihla a rozevřela, aby přibylo 1,5 cm na zadním středu (potřebuju pokrýt vyčouhlé pozadí). Nastřihla jsem to z levné strečové bavlny, pokud to vyjde, budou z toho kalhoty tzv. na lítačku.

Krom toho zadku vystupujícího dozadu mám stehna vystupující dopředu - viz druhá fotka (z boku). K tomu štíhlý pas (rozdíl mezi pasem a boky víc než 30 cm).

Zkušební model je vyfocený bez pásku, ten bude 3-4 cm široký. Na zadku to je výborný. Vepředu látka ošklivě táhne v rozkroku (šikmé linie od rozkroku k "vrcholu" stehna - viz první fotka). Dle chytrých knih jsem provedla úpravu pro dopředu vystupující stehna, tj. rozpárala vnitřní krokové švy a přidala skoro centimetr na předních dílech (směrem ke koleni napojila do ztracena na původní linii. Rozdíl minimální, resp. žádnej - viz třetí fotka.

Prosím, co si s tím mám počít?

Díky

Nahrané soubory:

Není spíš problém ve špatném tvaru oblouku předního středního švu? Jakože je moc plochý.

Jj, zkusím ho trochu vykousnout (zakulatit), díky.

Když se na Vás dívám, vidím úplně sebe a stejné potíže s padnutím kalhot. Také jsem zkoušela jsem přední středový šev více zakulatit a nepomohlo to. Dříve než ho zakulatíte, zkuste úpravu pro "rovnou pánev (flat pubis)". Zatím nemám zkušební model udělaný s touto úpravou, ale co jsem zkusmo našpendlila, tak vypadalo, že to asi pomůže (a pokud ne, dám sem svoje fotky i já a budu moc moc prosit o radu 🙂 :-)).

Paradoxně vypadá na postavě úplně stejně, když je ten oblouček potřeba zploštit i zakulatit. Já jsem zase pořád zplošťovala, zplošťovala, až mě napadlo baopak zakulatit a było to ono…

Řekla bych, že to potřebuje už jen málo:-) Ohledně úprav můžete kouknout i na tento odkaz.

Určitě se zadaří.

Mně právě subjektivně přijde vepředu hodně místa, jako by se tam dalo ještě složit něco, co tam jako dáma nemám 😉 Takže mě to pudí instinktivně spíš látku ubírat (což nezafungovalo). Nic, no, zkusím přidat (udělat mělčí to zakřivení). Nemám tam teda hafo rezervy, ale dva cenťáčky se najdou.

Podle toho odkazu od Báry bych vyzkoušela kombinaci "shorten crotch adjustment" a "flat pubis adjustment"

Kalhoty jsou alchymie. Mně stačilo to v místě největšího obloučku zploštit o 9 mm a varhánky jako zázrakem zmizely. Ještě že jsou ty návody na internetu, už jsem se začala smiřovat s tím, že pro "padnoucí" kalhoty budu muset do konfekce :-). Teď ještě musím odladit odstávající kapsy.

Tyhle základní úpravy jsou pěkně rozkreslené i v Burda Šití krok za krokem.

12