8.2.2024 | Jana | 1 komentář

Co potřebuje ušít Jana

Není to tak dávno, co se množiny toho, co jsem potřebovala/chtěla nosit příliš neprotínaly s tím, co jsem chtěla šít. Vždycky jsem byla typ na rozevláté šaty a trochu boho styl, ale zároveň mě bavilo šít šaty podražené organzou se širokými sukněmi. Koupě průmyslového stroje mě dovedla zase trochu jinam: zbožňuju jeho zvuk, to uklidňující klokotání, když s přesností na milimetr prošívá okraje na hedvábném šifonu. Díky tomu jsem se dostala do stavu, že mám plný šatník mnou šitých věcí, které ráda a často nosím: na běžné nošení mám tedy (skoro) vyřešeno. Od jara do zimy totiž nejraději nosím šaty a nejhorší šatníkové chvíle nastávají, když bych si chtěla vzít kalhoty. A úplně nejhůř je tradičně předtím, než mám odjet na chalupu: většina lidí si na ni bere staré oblečení, jenže staré šaty z krepdešínu jsou… pořád šaty z krepdešínu.

A to je věc, kterou bych aspoň trochu chtěla v rámci společného šití vyřešit: ušít si pár topů, které bych si mohla vzít na aktivní dovolenou nebo na výlety během roku. Nečekejte ale moc sportovní věci, moje představa je podobný styl:

Jak ale vybrat vhodný střih? Nechci si šít klasická trička, ale topy z tkanin, nejlépe takové, ve kterých se budu dobře cítit a budou pohodlné, vzdušné, nikde nebudou táhnout…

Jedním z tipů, jak se dostat jednoduše ke střihu na top, je v mém případě prosté zkrácení střihu na šaty. Šatů mám hodně a vím, ve kterých se cítím naprosto skvěle a které mi něčím nevyhovují na 100%.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (08.02.2024/7:11)
Kategorie: Příběhy našeho šití, Šijte s námi
1
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x