25.1.2024 | Barbora | 5 komentářů

Burda 1/2024

V poslední době mám pocit, že mám šatnu narvanou k prasknutní a nic nového na sebe vlastně ani nepotřebuji. Když na to přijde, dokážu kombinovat nové a nové varianty několik týdnů v kuse. To jsem si ostatně vyzkoušela i v loňském roce při květnové akci “Me made may” (videa z každého dne můžete vidět na našem Instagramu). Jenže v reálném životě plném shonu člověk stejně nejraději sahá po osvědčených kombinacích, pohodlných věcech, či nejvíc oblíbených kouscích. A když nemá po ruce konkrétní vhodnou věc, použije něco podobného. Já například na Štědrý den ráno zjistila, že nemám žádné vhodné slavnostní, ale přesto válecí šaty, které by se zrovna hodily. Jako nejbližší náhradu jsem si vybrala dlouhé úpletové šaty Kielo od Named Patterns, ale představa byla trošku jiná. Shodou okolností na mě pak několikrát na Facebooku vyskočila upoutávka na modely z lednové Burdy a když jsem tak jela po svátcích do obchodu, přihodila jsem ji do nákupního košíku.

Burdu jsem kdysi měla dokonce i několik let předplacenou, takže mám doma celkem slušné zásoby. V začátcích mého šití to byl prakticky jediný dostupný časopis a přísun střihů. Poslední roky jsem si pak předplatné nechávala už jen z principu, protože mě nabídka střihů vůbec neuspokojovala a málokdy se stalo, že bych z nového čísla něco ušila. Co hůř, kolikrát se mi tam vlastně ani nic nelíbilo. Takže ročník 2020 se stal posledním kompletním v mé sbírce. Musím říct, že nyní je skvělé to, že každý měsíc na mě někde na internetu vyběhne upoutávka na nové číslo včetně všech modelů. A to nejen s naaranžovanými fotografiemi, ale také jakožto sada studiových snímků hotových oděvu, tak i grafických nákresů, které o daném střihu řeknou snad nejvíc. Pokaždé se tak ujistím, že nové číslo vlastně nepotřebuji, protože i když se mi jedna, maximálně dvě věci líbí, jsou to tak banální střihy, které bych dokázala upravit prakticky z jakékoliv jiné staré Burdy a podobného střihu.

Nicméně číslu 1 z ročníku 2024 jsem dala tedy šanci, protože se mi líbily dvě věci a byla jsem připravená do nich hned jít. Nahrálo tomu i to, že jsem neměla nic jiného konkrétního na šití připraveno a když bych bývala něco vybrala z internetu nebo z Patrones, musela bych bývala tisknout a lepit A4, neboť firma, kde si nechávám střihy tisknout na plotru, měla přes svátky zavřeno.

Líbily se mi tedy šaty č.103 a č. 104.

5 1 hlas
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora (25.01.2024/8:47)
Kategorie: Příběhy našeho šití
5
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x