18.1.2024 | Jana | 8 komentářů

Zavinovací sága

Zatímco dřív jsem šila jeden střih vždycky jen jednou a pak se vrhala na další, poslední roky se více točím v kruhu a buď šiju stále podle stejného střihu s obměnami, nebo si vybírám stylově hodně podobné střihy. Je to hodně dáno tím, že jsem začala místo techniky vysoké krejčoviny používat spíše ty, jaké vidíme u velmi kvalitní konfekce. Celý proces šití se tím u mě zrychlil a postupem času můj šatník zaplavily samé šaty s tím, že horké chvilky před šatníkem většinou zažívám jen ve chvíli, kdy si mám zabalit na chalupu nebo do kempu. Z toho důvodu jsem si předsevzala, že letos v únoru s tím něco udělám a ušiju si obyčená trička a volnočasové kalhoty.

Vraťme se ale zpátky k šatům: v posledních letech jsem totiž postupně ušila čtvery zavinovací hedvábné šaty podle třech různých střihů a dnešní článek je o pátých z nich. Zavinovací šaty nosím moc ráda a když na mě nedávno vyskočila následující fotka, zaplavil mě pocit nostalgie a možná se i vysvětlila moje slabost pro tento druh oděvu.

Zdroj: Guardian

Jedná se o model, který si vzala v roce 2002 Cameron Diaz na předávání Oscarů. O pár týdnů později jsem jej zahlédla v nějakém časopise a moje devatenáctileté já se do nich totálně zamilovalo. Bylo mi ale jasné, že spotřeba bude strašná. V té době jsem si jako studentka extrémně časově náročného oboru kupovala nijak kvalitní látky za 300-400 korun za metr a vůbec jsem ani netušila, kde bych si nechala naplisovat vsadky.

O pár let později jsem si na ně myslela stále a když brněnská značka Burkalo vyprodávala nepotřebné materiály, koupila jsem si na ně 4 metry žoržetu. Tehdy jsem netušila, že je to žoržet viskozový a trvale naplisovat nepůjde, a neměla jsem pořád ani ten správný střih. Šaty jsem si nikdy neušila, žoržet je v mých zásobách pořád, ale láska k zavinovacím šatům přetrvala.

Takže když v La Forme dávali v prosinci hlasovat ohledně toho, podle jakého modelu se má udělat střih, neváhala jsem ani sekundu a vybrala zavinovací.

Na první pohled oproti ostatním modelům působí nenápadně, ale viděla jsem v nich největší potenciál.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (18.01.2024/10:16)
Kategorie: Historie a styl, Příběhy našeho šití, Techniky, Vyšší krejčovina
8
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x