11.1.2024 | Barbora | Žádný komentář

Šití a malé opáčko z matematiky

Jestli některým vzorům na látkách neholduji, pak jsou to ty panelové. Snažím se jim všemožně vyhýbat a i kdyby byly sebehezčí, nechávám je ležet bez povšimnutí. Ovšem nedávno jsem se nechala výjimečně nalákat – na stránkách Poezie látek probíhala slevová akce a mě samozřejmě zaujalo tygrované merino v šedočerné barvě. Prostě jednoduchá rovnice vzor + barevná kombinace + merino = láska na první pohled. Jenže! Při popisu jsem si všimla, že se jedná o panel s opakování po cca 120 cm, kdy tygrovaný vzor postupně bledne až do kompaktní šedé barvy a tím vzniklo velké dilema se skóre 3:1. A protože jsem chtěla být statečná a pokořit obavy z panelů, tak jsem si dva objednala.

Látka byla krásná a už dopředu jsem věděla, že ji chci použít na nějaký cardigan. Nechtěla jsem úplně obyčejný střih na rovný svetr, tak jsem chvíli pátrala po něčem zajímavém. Zabrouzdala jsem do střihů od australské firmy Stylearc, protože jsem si uvědomila, že jsem od nich vlastně ještě nic nešila.

Obecně v poslední době hodně vynechávám všechny indie designery a zahraniční značky, protože tím, jak skončil Bloglovin, skončila i moje éra čtení šicích blogů. Za posledních pár let se on-line šicí svět hodně změnil – spousta blogerů se přesunula na Instagram, spousta jich vydává příspěvky velmi nahodile a mě nebaví je namátkově sledovat a spousta jich bohužel skončila úplně.  Věřím, že mezitím jich spousta s psaním pro změnu začalo, ale jak jsem s koncem Bloglovinu ztratila svůj adresář a systém sledování, nemám na nové hledání čas.

U výše zmíněné značky jsem našla pár vhodných adeptů, ale nic se mi úplně nezamlouvalo. Možná ale někoho inspirují:

Salma Wrap – Casual Patterns – Style Arc

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora (11.01.2024/8:28)
Kategorie: Příběhy našeho šití, Začínáme se šitím
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x