16.11.2023 | Barbora Jana | 9 komentářů

Steh na rozcestí

Dnešní článek se nám nepublikuje moc lehce, protože přináší zprávy, se kterými se i my dvě stále ještě vyrovnáváme a snažíme se je nějak vstřebat. K poslednímu říjnu jsme bohužel dostaly od naší webmasterky oznámení o ukončení spolupráce a od té doby řešíme, co bude se Stehem dál. A protože chceme, abyste věděly, co se děje, rozhodly jsme se sepsat článek s informacemi, co to pro nás/vás znamená a co plánujeme dál. Protože přece všechno zlé můžeme využít jako šanci ke změně k něčemu novému a třeba i lepšímu.

Podobná situace se nám stala již jednou, před dvěma lety, kdy se náš webmaster, jenž na webu zaváděl předplatné, rozhodl ukončit spolupráci a přestaly jsme tak mít někoho, kdo by udržel systém v chodu. Tenkrát jsme tak trochu naivně sháněly někoho jiného a nakonec se podařilo – nervózní jsme byly, ale komplikace si nepřipouštěly, dobře to dopadlo a mohlo se jet dál.

Tentokrát nás to ovšem zaskočilo hodně – předání webu po někom někomu není jen tak, většina tvůrců webových stránek správcování webu odmítá, protože každý má svůj styl, způsob uvažování a každý jej staví trochu jinak – například chvíli po nás podobnou situaci řešil jeden český výrobce kabelek a ten musel s novým webmasterem předělat celé stránky. I naše nová webmasterka nás upozorňovala, že to pro ni znamená velkou dávku práce navíc.

Náš web je navíc enormní s těmi všemi články a obrázky. Díky tomu tedy právě stojíme na rozcestí a řešíme, kterou cestou se kam vydat. A rády bychom teď znaly vaše názory či připomínky, které by nás mohly tím správným směrem navést.

Nejjednodušší, avšak zřejmě nereálná situace, je taková, že se mezi čtenářkami najde někdo, kdo zná někoho nebo dokonce sama umí tuto problematiku vedení systému na bázi WordPress a byl by ochotný naskočit. Popravdě ale v toto nevěříme, protože samy si nejsme úplně jisté, zda by to vzhledem k rozsáhlosti a složitosti webu fungovalo.

Druhou variantou je vytvoření webu nového, kdy cena pro náš web od někoho, kdo ví, co dělá, je 100-200 tisíc. Cenu jako takovou samozřejmě nezpochybňujeme, ale pro nás je ji se současnými stehovými příjmy nereálné nějak rozumně zaplatit.

Třetí variantou je jednoduchý prodejní web, kdy by bylo možné zakoupit balíčky starších článků a samozřejmě pak i nové články, které by ale už nevycházely každý týden, ale vždy v nějakém souboru více článků najednou po určitém čase formou e-booku.

Čtvrtou variantou je platforma HeroHero, která zprostředkovává tvůrcům za poplatek možnost předplatného jejich obsahu na bázi měsíčních plateb. Na web lze vkládat různé typy souborů, ale obrázky lze mít k textu jen na začátku, nikoliv například v polovině textu. Momentálně systém testujeme a  uvažujeme tím směrem, že bychom klasický dlouhý text rozdělily do více příspěvků a pak bychom jej na web přidaly v plné verzi ve formě PDF, které byste si mohly stáhnout. Výhodou by bylo určitě to, že bychom pak více publikovaly i věci, které nám nepřišly dost dobré na samostatný článek.

Pátou variantu už bohužel nemáme, ale možná by z vás někdo nápad měl…

Představa konce Stehu nás tak trochu děsí, po tak dlouhé době se pro nás stal součástí života a bez něj by nám něco chybělo. Na druhou stranu musíme přiznat, že zejména poslední rok pro nás byl dost náročný: moc se o svých soukromých záležitostech na webu nezmiňujeme, ale máme normální práci na plný úvazek, každá dvě děti, někdy si dovolíme ten luxus být nemocné, tu zas líné (čili si dovolíme jen tak si sednout a odpočívat), takže možná pro nás bude přerod webu cestou, jak všechny svoje aktivity udělat dlouhodobě udržitelnými a nabrat novou motivaci.

Ale nezapomínáme ani na vás, naše skvělé předplatitelky, které jste nám daly svoji důvěru a tu bychom nechtěly ztratit. Situace je trochu komplikovaná faktem, že každé z vás končí předplatné individuálně, ale pokud by opravdu web v současné podobě skončil, vynasnažíme se o co nejspravedlivější kompenzaci. Nicméně jsme v tuto chvíli pro jistotu pozastavily možnost koupě nových předplatných. Pokud by někomu z vás zrovna předplatné končilo a potřeboval přístup k článkům (ať už novým, či z archivu), tak se prosím ozvěte na mail.

Stejně tak bychom byly moc rády, pokud byste nám mohly dát vědět v krátkém dotazníku, co vás na našich stránkách baví nejvíc, bez čeho byste se obešly, co byste si případně v budoucnu rády přečetly nebo jakýkoliv nápad na koncepci webu a článků. Vaše zpětná vazba je pro nás především v tuto dobu velmi důležitá. Odpovědi na otázky jsou dobrovolné – tj. můžete jakoukoliv otázku přeskočit.

V každém případě doufáme, že ať už to dopadne jakkoliv, budeme se dále potkávat a společně si užívat radost ze šití. Moc vám děkujeme za těch báječných 8 let fungování webu – za vaši podporu a přízeň.

Vaše Bára a Jana

 

0 0 hlasů
Article Rating
Článek pro Vás napsala Barbora Jana (16.11.2023/7:13)
Kategorie: Odstřižky...
Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
barbara
11 dní

Dobré věci nemají končit….a eshop bude pokračovat ve stejné podobě, nebo v jiné, nebo…?

Barbora
Admin
11 dní
Odpověď na komentář  barbara

Eshop je od Stehu oddělený a vzhledem k jeho jednoduššímu systému bude fungovat stále stejně.

Pavlina T.
10 dní

Děkuji za článek. Člověk nikdy pořádně nevidí kolik práce za webem vlastně je..
Ekonomicky si to moc netroufám hodnotit, protože tomu nerozumím.

Za sebe bych ráda, abych se mohla ke starším článkům vrátit až budu šít něco složitějšího třeba ve formě ebooku na téma šifonove šaty nebo tak..

Držím moc palce, ať to rozlousknete ke své spokojenosti a jsem zvědavá na další zprávy..

Jana
Admin
9 dní
Odpověď na komentář  Pavlina T.

Moc děkujeme! A dáme vědět hned po našem finálním rozhodnutí…

Kateřina Š.
10 dní

Krásný den. Také doufám, že bude Steh pokračovat. Já se také hodně pročítám v archivu…a varianta, že tuto formu Stehu “uzamknete” a sloužila by pouze právě ke čtení, hledání, inspiraci…To nelze? A začít tedy Steh No. 2 s čistým stolem na některé té platformě … Ebook nebo nějaké elektronické vydání dosavadního Stehu by bylo prima. (tištěné by taky nebylo od věci, ale to je asi dost velký oříšek). Děkuji za inspiraci a nadšení redakce Stehu a doufám, že se podaří najít řešení:-). Kat

Jana
Admin
9 dní
Odpověď na komentář  Kateřina Š.

On je problém ten, že může web nenávratně zkolabovat, bylo i pár hackerských útoků atd. a jsou situace, kdy to bez IT podpory nezvládneme. Stáhnout celý archiv do PDF, setřídit ho, mít z něj e-book a začít někde jinde s čistým stolem, je určitě jedna z reálných variant.

Azuzak
7 dní

Jsem fakt namíchnutá protože jsem si koupila roční předplatné 6.11.2023. Proč jste nechaly ještě v listopadu kupovat roční předplatné? Chápu, že s tím nic nezmůžu, ale nechat doběhnout stávající předplatné, není zase tak nemožné. No, v ČR je to jen o tom jak obrat zákazníka.

Jana
Admin
7 dní
Odpověď na komentář  Azuzak

Protože jsme se zeptaly naší IT, kolik by stál nový web a ta byla nemocná a odpověděla nám až za týden. Původne jsme si myslely, že prostě vezmeme všechny peníze z účtu a web necháme předělat a pojede se dál. Předplatné jsem stopla 7.11. ráno, když jsem si mail přečetla a domluvila se na tom s Bárou.
Žádost o vrácení peněz ( o kterou jste žádala v mailu) jsem poslala na platební bránu.

EvaHom
6 dní
Odpověď na komentář  Azuzak

Vážená Azuzak, váš komentář je zcela mimo téma a urážlivý! Navíc je vidět, že vůbec netušíte, jak tyto webové stránky fungují. Pokud máte pocit, že v ČR Vás obírají, můžete si zaplatit registraci na podobných webech v zahraničí.

9
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x