9.11.2023 | Barbora Jana | 4 komentáře

Šijte s námi kabát – naše modely

Společné šití kabátu je v úplném finále, protože naše kabáty jsou již hotové a nafocené a nyní budou čekat, až se venkovní teploty ještě trochu sníží, abychom si je mohly užít.

Jana

Obecně ráda nosím nejrůznější šaty klidně s výrazným vzorem a/nebo střihem, jak se ale dostaneme ke svrchnímu oblečení, stává se ze mě konzervativní jedinec. I když má člověk tendence vymýšlet si nejrůznější blbinky, u sak, bund a kabátů se snažím co nejvíc držet při zemi, už jen proto, že dost často je nosím rozepnuté, a tak by se případný vzor mohl tlouct s šaty vespod.

Jako svůj model jsem si vybrala totální klasiku ve světlé barvě – ačkoliv má vlna samočistící schopnost, je lepší do světlého kabátu jít jen v případě, že jich máte víc. Střih má tu výhodu, že se v něm cítíte jako v župánku a kvalitní materiál pak obstará elegantní vzhled. Původně jsem si myslela, že fotky budou před červenofialovou stěnou přísavníku, ale letošní počasí a zahrada orientovaná na jihozápad to tak trochu překazila…

 

Barva kabátu je spíš pudrová a není moc dobře zachytitelná, takže kromě venkovních fotek jsem přidala i předsíňové.

 

Bára

Moje šití kabátu byla tak trochu sázka do loterie. Tím, že jsem se úplně odklonila od klasického střihu a kabátu v jedné barvě a tím, že jsem použila střih původně určený na lehký trenčkot a ještě navíc bez podšívky. Jenže ta růžová látka se mi natolik líbila, že jsem do toho šla a vše přizpůsobila právě jí. A musím říct, že toho nelituji. Látka je velmi zvláštní, zblízka jsou v ní viditelné růžové proužky, avšak na celkových fotografiích vypadá spíš jako něco mezi fialovou až lilkovou. Kabát je dostatečně dlouhý, aby zakryl většinu běžných šatů. To byl hlavní důvod, proč jsem nový kabát potřebovala. Navíc je tedy i dostatečně teplý a látky, které jsem použila jsou kvalitní, takže určitě vydrží spoustu let. A ve finále mě tedy moc baví silueta celého střihu a kombinace látek, které z něj dělají nepřehlédnutelný kousek.

Při závěrečném šití jsem ještě využila tip Tany z blogu Couture et Tricot, která jej pro změnu okoukala u značky COS – na pásku kabátu jsem udělala dírky a do bočního švu jsem našila knoflíky. Pásek pak drží přesně v místech, kde má a vy ho nemusíte lovit nikde skrz poutka.

5 2 hlasů
Article Rating
Článek pro Vás napsala Barbora Jana (09.11.2023/7:29)
Kategorie: kabát, Šijte s námi
Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
misa
19 dní

Oba kabáty úplná nádhera! Elegantné, krásne. Viem si predstaviť, že naživo sú ešte krajšie. Prajem poriadnu zimu:)

Jana
Admin
19 dní
Odpověď na komentář  misa

Moc děkujeme!

Vendula
18 dní

Jsou nádherné a sluší vám, brala bych oba 😊.
Tento týden jsem byla s kamarádkou podívat se po dlouhé době po obchodech a nestačila jsem se divit, kolik stojí vlněný kabát v obyčejných řetězcích (když už se mezi hromadou uměliny poštěstí nějaký opravdu vlněný najít). Myslím si, že umět si ušít hezký vlněný nebo dokonce kašmírový kabát se opravdu vyplatí.

Jana
Admin
15 dní
Odpověď na komentář  Vendula

Moc děkujeme!
To rozhodně… nedávno jsem mladší holčičce objednala dvoje princeznovské šaty na Aliexpressu a byla jsem překvapená, jak jsou pěkné, s bavlněnými podšívkami… tak si člověk říká, jaktože obdobné věci v háemku nebo tescu stojí dvakrát tolik, celoPES…

4
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x