Límec bývá jedním z nosných designových prvků kabátu, dává mu charakter, a proto ve chvíli, kdy ho vsadíte, vzniká už opravdový polotovar, kterým se můžete zcela jistě kochat.
Jana
Vzhledem k přinechaným rukávovým dílům je vlastně sešití ramenních a bočních švů i sešitím rukávů. Abych tedy měla vůbec co psát v příštím díle, dneska se budu věnovat spíše všívání límce. Postup popsaný zde tedy nebude úplně chronologický, a teď jen suše konstatuji, že jsem před všíváním límce všila boční díly a sešila i ramenní švy, které jsem následně v ruce prošila.
Dlouho jsem přemýšlela nad tím, jaké výztuhy do límce zvolit: k všívané výztuze předního dílu mi víc seděly všívací výztuhy, jenže tam se počítá s natvarováním vrchní látky a toho jsem se bez možnosti použití páry dost bála. Nakonec jsem vystřihla stojáček na vrchní látce zvlášť a natvarovala jen výztuhu.
Na ni jsem si udělala střihový díl tak, že jsem střih rozšířila v místě budoucího stojáčku. Jeden díl je na středu se švovým přídavkem, jinak je výztuha opět bez přídavků. Výztuhu jsem pak sešila cikcakem a natvarovala pomocí tepla a páry tak, aby její tvar odpovídal spodním dílům límce z kabátoviny.
- Rozdíl mezi výztuhou a límcovým dílem s našitým stojáčkem.
- Po natvarování.
- Po natvarování má výztuha stejný tvar jako spodní límec z vrchní látky.