12.10.2023 | Jana a Barbora | 4 komentáře

Šijte s námi kabát – sešití trupu, límec

Límec bývá jedním z nosných designových prvků kabátu, dává mu charakter, a proto ve chvíli, kdy ho vsadíte, vzniká už opravdový polotovar, kterým se můžete zcela jistě kochat.

Jana

Vzhledem k přinechaným rukávovým dílům je vlastně sešití ramenních a bočních švů i sešitím rukávů. Abych tedy měla vůbec co psát v příštím díle, dneska se budu věnovat spíše všívání límce. Postup popsaný zde tedy nebude úplně chronologický, a teď jen suše konstatuji, že jsem před všíváním límce všila boční díly a sešila i ramenní švy, které jsem následně v ruce prošila.

Dlouho jsem přemýšlela nad tím, jaké výztuhy do límce zvolit: k všívané výztuze předního dílu mi víc seděly všívací výztuhy, jenže tam se počítá s natvarováním vrchní látky a toho jsem se bez možnosti použití páry dost bála. Nakonec jsem vystřihla stojáček na vrchní látce zvlášť a natvarovala jen výztuhu.

Na ni jsem si udělala střihový díl tak, že jsem střih rozšířila v místě budoucího stojáčku. Jeden díl je na středu se švovým přídavkem, jinak je výztuha opět bez přídavků. Výztuhu jsem pak sešila cikcakem a natvarovala pomocí tepla a páry tak, aby její tvar odpovídal spodním dílům límce z kabátoviny.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (12.10.2023/6:48)
Kategorie: kabát, Šijte s námi
4
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x