5.10.2023 | Jana a Barbora | Žádný komentář

Šijte s námi kabát – klopy, kapsy

Po všech těch přípravách se dostáváme k šicím strojům! Zpracování předních dílů je věc, která dost šijících děsí, protože mají pocit, že kapsou či klopou mohou zkazit všechno. Vždycky ale můžete zvolit tmavší či strukturovaný materiál, na kterém nebudou drobné chyby tolik vidět. Padnoucí střih a kvalitní látka pak případnou chybku vyváží úplně.

Jana

Ačkoliv jsem podsádky předních dílu jsem plošně vyztužila výztuhou H609, je to volitelný krok. Pokud máte materiál, který nesnese páru a zároveň nemáte lis a nechcete se pouštět do klasického zpracování, můžete použít čistě jen všívané výztuhy při použití zjednodušeného postupu. Některé kroky jsou podobné jako v klasické krejčovině, takže do ní můžete zároveň tak trochu nahlédnout, aniž byste kabát šily celý podzim.

Všívací výztuhu (naše původní střední žíněnka) jsem stříhala bez přídavků na švy s výjimkou ramenního švu a na předních okrajích a průkrčníku jsem ji ještě o cca 1-2 mm zúžila, aby byla menší než vrchní díl.

Nejdříve jsem nastřihla záševek, překryla okraje záševku a sešila cikcakem na stroji. Přebytečnou látku jsem odstřihla.

Na nesloženém šikmém proužku z bavlny jsem si vyznačila šíři 10 mm a  přišpendlila na díly tak, aby něco málo přes onen 1 cm z proužku vykukovalo. V rozích jsem udělala nástřihy, abych pásku pootočila a špendlila dál.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (05.10.2023/7:41)
Kategorie: kabát, Šijte s námi
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x