28.9.2023 | Barbora Jana | 2 komentáře

Šijte s námi kabát – příprava materiálu, stříhání, výztuhy

Dneska po přípravách konečně střihneme do látky! Pokud běžně neděláte zkušební modely, u kabátu vám jej rozhodně doporučujeme. Ušetříte si s ním spoustu nemilých překvapení a doladíte i spoustu detailů jako délka rukávu nebo definitivní tvar klopy. Pokud si říkáte, že u oversized modelů to nepotřebujete, protože jsou přeci dost velké a leccos se v nich ztratí, možná právě zjistíte, že to tak vždy není. Přece jen někdy potřebujete například i FBA a můžete také lépe odhadnout, jestli je zvolená velikost ta pravá (je třeba si uvědomit, že v malých velikostech na vysokých ženách vypadá daný model úplně jinak než na někom menším či na někom s větší velikostí).

Jana

Můj materiál je ze směsi vlny a kašmíru, má jemný chloupek a nesnese páru. To je u šití kabátu trochu komplikace, nicméně je to problém u části materiálů s chlupem, takže jsem se rozhodla do toho jít s tím, že vám pak aspoň můžu říct, jak jsem se s tím poprala. Látku jsem tedy nijak dopředu nesrážela, jen klasickou žehličkou bez napařování přežehlila.

Vzhledem k přinechaným rukávům jsem kabát musela stříhat v jednoduché vrstvě látky a ta plachta 150×380 cm zabrala celou kuchyň, ve které normálně po zimních večerech hrajeme fotbal. Z tohoto důvodu je to věc, kterou je lepší dělat, když nikdo není doma. 🙂

 

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora Jana (28.09.2023/8:23)
Kategorie: kabát, Příběhy našeho šití, Šijte s námi, Techniky
2
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x