21.9.2023 | Barbora Jana | 6 komentářů

Šijte s námi kabát – materiály a střihy

Minulý týden odstartovalo naše další společné šití a v dnešním článku se zaměříme na výběr střihu a materiálu. Obojí by mělo být v souladu s vaším stylem a my vám dnes přinášíme pár rad, jak materiál vybrat a také několik tipů na vhodné střihy.

Střihy

Ačkoliv se zdá výběr střihů nepřeberný, ne vždy se daný střih trefí do vkusu úplně vším – siluetou, velikostí a tvarem klop, typem rukávů a kapsami, navíc dobře udělaných střihů na klasický kabát podle aktuálních trendů zase tolik není. Něco o tom víme, samy jsme je mimo jiné pro tento článek hledaly. 🙂

Například u rukávů se můžete setkat s klasickými vsazovanými, spadenými, raglánovými nebo přinechanými se vsadkou do podpaží či bez. Pro začátečníky je, co se týká šití, úplně nejvhodnější raglánový rukáv, ale ten není tím pravým šálkem čaje pro všechny a hlavně, aby nezvýrazňoval ramena, musí být pěkně nakreslený.

Začneme klasikou v pánském stylu, a to kabátem Hunter od Fibre Mood. Na uvedeném odkazu můžete vidět, jak vypadá kabát v mnoha verzích.

Nebo třeba kabát od Grasser.

Pokud chcete střihy podle posledních trendů, určitě koukněte k Vikisews, kde ale většina kabátů se vsazovanými rukávy má poměrně dost široká ramena. Část nabídky je také prodávána formou maratonu, což znamená, že střihy nejsou dostupné neustále.

V nové kolekci je třeba tento tolik módní zavinovací kabát.

Nebo kabát pro Trinity. 🙂

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora Jana (21.09.2023/4:47)
Kategorie: kabát, Šijte s námi
6
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x