14.9.2023 | Jana a Barbora | 12 komentářů

Šijte s námi kabát – inspirace a naše modely

Dnešním dnem startuje další společné šití, tentokrát na téma kabát!

Na webu už v minulosti vznikl seriál na toto téma, šily jsme kabáty a saka… Důvodem, proč znova opakovat tolikrát šití kabátu, je mimo jiné dodání odvahy všem, kdo stále ještě váhají. Ano, kabát je náročný – jde o velkou investici do látky a svým způsobem riziko, protože nikdy nevíte, jak se vyloupne. Na druhou stranu dneska už obyčejnější materiály na rozevlátější šaty vyjdou cenově kolem 1000,- až 1500,- , přičemž pěkné kabátovky seženete už za tisícovku za metr, takže vás takový kabát může vyjít při započítání všech materiálů už kolem tří až čtyř tisíc. Projekt je také poměrně pracný, ale takový kabát pak bude přesně podle vašich představ a hlavně bude sedět.

A právě pro celkovou auru, jaké šití kabátu kolem sebe má, se v dnešním článku, jenž bývá tradičně inspiračním, budeme věnovat spíše tomu, jak přistupovat k výběru vhodného projektu – hodit sem 20 fotek kabátů by asi nebyl problém, jenže pak se setkáte s realitou svého šatníku a najednou nevíte.

Při výběru je zásadní analýza vlastního šatníku – jiné typy střihů se hodí ke kalhotám, jiné k delším šatům. V případě, že jste spíš bundový typ a kabát chcete spíše pro slavnostnější příležitosti, bude určitě skvělý dlouhý klasičtější model, narozdíl od situace, kdy máte kabátů třeba několik a spíše jen cítíte, že byste potřebovaly nějaký konkrétní typ, nebo ani ne – pak můžete šít prakticky cokoliv, co vám brnkne do oka.

Ale není klasika, jako klasika – někdo vidí jako klasický kabát ten s dvouřadým zapínáním v pánském stylu, někdo kabát typu Manuela od Max Mary…

Zdroj: Balenciaga

Manuela od Max Mary Zdroj: Max Mara

…nebo třeba trochu více do stylu 70.let…

Zdroj: Outnet

Někdo preferuje strohé linie, někdo zase střih s rozšířenou spodní částí.

Zdroj: Farfetch

Zdroj: Vogue

Zdroj: Altuzarra

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (14.09.2023/9:00)
Kategorie: kabát, Šijte s námi
12
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x