7.9.2023 | Host | 5 komentářů

Tipy na oblíbené střihy IV.

Dnešní hostující autorku také asi nemusíme dlouho představovat – Radka se totiž zúčastnila několika našich soutěží a také jich několik se svými modely vyhrála. Pokud chcete sledovat její tvorbu, koukněte na její instagramový profil.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Radka Boombaatz (@boom.baatz)

Ale teď už k tématu dnešního článku.

Když mě holky požádaly o tipy na moje oblíbené střihy, letmým pohledem na svůj Instagram jsem zjistila, že v posledních měsících opakuji několik střihů. Když se mi podaří upravit si střih tak, aby mi seděl, ráda jej ušiju v několika variantách a vyhnu se místy i složitému fittingu. Díky tomu se mi výrazně zrychlilo šití a snížil se i počet kousků, které skončí v koutě na hromadě 😊. I proto jsem tento článek pojala spíš jako ukázku toho, jak jeden padnoucí střih může být obměňován a pokaždé bude vypadat trochu jinak.

1. Helpersew – kalhoty Karla

Karla jsou mým nejoblíbenějším střihem na kalhoty, již jsem ušila 4 páry. S minimálním počtem úprav (sed zkrácený o 2 cm a přídavek 1 cm ve vykrojení předního sedu) mi skvěle sedí. Vyzkoušela jsem je ve variantě se záhyby na před ním díle, ale v té jsem se necítila dobře a celé, téměř hotové kalhoty jsem přešila.

2. Helpersew – kraťasy Veta

Kraťasy Veta jsou střihově velice podobné kalhotám Karla, pouze v pase mají jeden sklad. Se stejnými úpravami střihu jako u kalhot Karla jsem je šila z růžového lnu.

5 2 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Host (07.09.2023/11:52)
Kategorie: Odstřižky...
5
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x