24.8.2023 | Jana | 4 komentáře

46 knoflíků

Tak přesně tolik potahovaných knoflíků se nachází na mých nových šatech inspirovaných modely od firmy Zimmermann. Tuto značku jsem vám představovala celkem nedávno a právě titulní fotka článku se stala předobrazem pro moje šití.

Zdroj: Matches

Práce na šatech trvaly docela dlouho, protože v létě nemám na šití jednoduše čas. Teda letos jsem ho mít i měla: manžel mi například slíbil, že vezme hned po rozdání vysvědčení holčičky stanovat, já budu mít volný víkend a v pondělí ráno za nimi přijedu. Jenže místo toho jsme posledního června skončili s mladší dcerou v nemocnici, naštěstí jen na ambulanci, odkud nás po několika vyšetřeních a následné včeličce poslali domů. Naštěstí tedy vše dobře dopadlo, ale tahle příhoda přesně vypovídá o tom, proč jsem za celý červenec nedokončila ani jednu věc.

Střih na šaty vychází z mého oblíbeného střihu La Forme 0462, který jsem doplnila sukní z modelu LF 0452. Sukni jsem nemohla udělat tak bohatou jako u inspiračního modelu, protože jsem neměla moc materiálu a i tak jsem ráda, že jsem vystříhala to, co jsem vystříhala. Na část dílů, které nebudou vidět, jsem dokonce musela použít jiný materiál. Když se vrátím ještě k článku o udržitelnosti – je ještě jeden důležitý pojem v šicím světě: zero waste. Dokonce jsem zahlídla, jak si někdo váží původní látku a procento odpadu. Já se v tomto směru chovám velice zodpovědně, protože si většinou nechtěně koupím málo látky, takže mi obvykle zbyde malinká hromádka odstřižků. Případné větší kusy pak schovávám – pro máminu kamarádku na šití hraček, kousky hedvábí třeba na kapsové váčky atd. Moje produkce odstřižků je cca třičtvrtě papírové nákupní tašky ročně a údajný průměrný prostřih 30% se mě netýká ani náhodou. A právě šaty s  potahovanými knoflíky jsou skvělou formou, jak případné odstřižky ještě více zredukovat, protože využijete i poměrně malé kousky látky.

5 1 hlas
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (24.08.2023/6:41)
Kategorie: Příběhy našeho šití, Techniky
4
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x