8.6.2023 | Jana | Žádný komentář

Šijte s námi z madeiry – Janiny šaty

Když začínáte šít, zvlášť pokud je to vaše hobby, logicky se nabízí, abyste do startu používaly zejména konfekční střihy. Na výběr máte nepřeberné množství možností, nicméně pořád jde o střihy na nějakou typovou postavu, maximálně made to measure. Ty tedy logicky nesedí všem a i když si můžete najít zdroj střihů, který vám vyhovuje a se standardními úpravami dosáhnete pěkného výsledku, bývá dalším krokem v našich šicích životech střih na míru. Jenže i kreslení na míru má svá úskalí, a to, že vám něco bude sedět, neznamená, že to bude mít současný, moderně vypadající střih.

Z toho důvodu dáváme přednost spíše konfekčním střihům, které si různě upravujeme. Kombinujeme tím vlastně obě metody, kdy na základě jednoho střihu pomocí střihové manipulace vytvoříme něco trochu nebo úplně jiného. Když v La Forme vydali střih 0462 inspirovaný šaty s korzetem v lesklém šifonu s mnoha volány, dost mých šicích kamarádek si klepalo na čelo, proč toto vlastně chci.

Zdroj: Lyst

Ale od té doby jsme vám Bára i dokázaly, že jde o celkem základní střih, který lze využít mnoha způsoby. A v tomto společném šití střih použiju znovu, moje představa vypadá nějak takhle:

Původní střih měl kromě vrchních šatů i podšívkové přední a zadní díly. Přední díl podšívkový má narozdíl od vrchního záševek z raglánového švu. Ten jsem jen přesunula do bočního švu (blíže popsáno zde).

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (08.06.2023/7:48)
Kategorie: Madeira, Šijte s námi, Techniky
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x