5.6.2023 | Jana | 6 komentářů

Jetýlkové šaty II

Týden se s týdnem sešel a máme tu pokračování jetelových šatů i s jejich představením. V minulém článku jste mohly vidět, jak šaty vypadaly ve zkušebním modelu a jak jsem upravila polohové plány na stříhání, dneska už se vrhneme na samotné šití.

Když se ještě vrátím k úpravám střihu, tak jsem nedělala nic, na co bych nebyla zvyklá – zásadní jsou proporce do délky s ohledem na podprsenku, kterou chcete nosit, protože přestřižení by mělo být právě pod prsy. V případě varianty slip dress pak kromě bezramínkové podprsenky může ne úplně ideální tvar vyřešit kupříkladu vsadka (lze koupit například v galanterii a našít ji můžete na podšívku mezi ni a vrchní vrstvu látky).

Samotné šití bylo velmi jednoduché, oproti instrukcím jsem jen navolnila horní okraje košíčků, výstřih zpevnila tvarovacím proužkem (střih obsahuje samostatný díl na vyztužení výstřihu) a přední střed vyztužila stejnou výztuhou jako podsádky sukňových dílů.

Přidávám způsob navolňování lehce časově náročnější, nicméně spolehlivou technikou:

Na stažení horního okraje podobných šatů můžete použít tkaloun/krajinku/keprovku v šíři jednoho centimetru. Pro  šaty z jemnějších materiálů pak šikmý proužek organzy zbavený pružnosti.

Navolňuje se jen přední díl a to o 1-2 cm na polovině živůtku, tzn. celkově o 2-4 cm.

Na následujícím obrázku jsou stehovkou vyznačeny důležité linie.

Nejdříve našpendlíte proužek, kterým budete stahovat, na jeden konec výstřihu a to na švový přídavek. Proužek odměříte tak, aby měl stejnou délku jako výstřih.

5 1 hlas
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (05.06.2023/6:22)
Kategorie: Příběhy našeho šití, Techniky
6
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x