1.6.2023 | Barbora | 9 komentářů

Šijte s námi z madeiry – Bářiny šaty

Jak jsem psala již v úvodním článku tohoto společného šití, vybrala jsem nakonec střih podle šatů od značky COS.

Šaty z jejich kolekce, která vyšla už před pár lety, se nám oběma s Janou líbily. Dokonce jsem je posílala sestře, jestli si je nechce koupit (abych si je třeba případně půjčila a okopírovala střih). Jí se ale při zkoušení zdály jakési divné. Když pak šly šaty do slev, Jana neodolala a objednala si je. Nicméně neseděly jí tak úplně, aby s nimi byla spokojená, ale nakreslila podle nich alespoň střih a trochu jej poupravila. COS mívá občas právě zajímavé střihové linie, které se však z fotek hotových šatů dají špatně odhadnout. Tyto šaty jsou zvláštní v tom, že přední díl přechází až do zadního a nařasené rukávy jsou tak celé přinechané právě k přednímu dílu. Podšívka pak drží řasení na místě a podporuje tvar napufovaných rukávků.

Na šaty potřebujete materiál, který bude držet tvar, nesmí to být nic splývavého. Svoji první variantu jsem šila z bílého plátna se vzorem, ale trochu jsem tenkrát bojovala s konstrukcí. Osobně jsem neměla příležitost originální šaty blíž prozkoumat. Tentokrát jsem na to šla tedy trochu jinak.

Oproti střihu jsem udělala jednu úpravu a tou bylo zúžení zadního dílu z vrchní látky o 5 centimetrů. Celou délku zadního středu jsem o dané centimetry ustřihla. Celkem na šatech tedy o 10 centimetrů. I tak šaty zůstaly široké tak akorát.

5 1 hlas
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora (01.06.2023/10:24)
Kategorie: Madeira, Šijte s námi
9
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x