11.5.2023 | Barbora | 4 komentáře

Kraťasy na léto

Když je teplo, nosím úplně nejraději šaty ve všech možných podobách. Krátké, dlouhé, úzké široké, lněné, plátěné, hedvábné… Prostě jakékoliv. Ale občas je třeba i v největším horku mít kalhoty/šortky, zkrátka trochu sportovnější oděv. Celé jaro i léto pravidelně jezdím s dětmi po jejich triatlonových závodech, většinou jsou to výlety na celý víkend a jezdíme obytným autem. Triatlon má tu výhodu, že je závodně provozovaný hlavně v létě a vždycky bývá někde u rybníka, takže jsou to takové moje malé dovolené. A lépe mi do tohoto prostředí zkrátka pasuje sportovnější typ oblečení. Když se totiž přiřítíte obytkou mezi sportovce někam na louku k rybníku a vylezete z auta, abyste ho naklínovali a rozbalili markýzu a venkovní posezení v dlouhých hedvábných šatech, tak vypadáte lehce nepatřičně. 🙂 Kraťasy jsou na léto tedy další pohodlná varianta a navíc si k nim můžete vzít týmové tričko a zkrátka zapadnout.

V posledních letech jsem měla nejraději černé lněné podle střihu Emerson od True Bias. Nosila jsem je opravdu dlouho. Až tak dlouho, že len se v oblasti rozkroku začal opovážlivě ztenčovat a já měla strach, že se úplně rozsype. Loni jsem si narychlo objednala asi troje černé kraťasy ze Zalanda, ale nadšená jsem z nich nebyla. Jedny měly být džínové, ale látka byla tak pružná, že to vypadalo jak legíny v džínovém stylu. Druhé byly z viskózy, která se hrozně mačkala a měly dost nepříjemný a nesedící sed. Třetí vypadaly střihově celkem dobře, ale materiál asi po třech nošení neskutečně zežmolkovatěl. Holt polyester. Proto jsem letos chtěla být připravená a do kraťasů se vrhla prakticky ještě v zimě. Nutností pro mě byla náhrada z černého lnu za Emersony a pak jsem chtěla ještě jedny džínové, na které jsem měla látku v zásobách ze slevové akce z Evi (džínovina s hedvábím, která má opravdu krásný hladký vzhled s jemným leskem).

Len jsem si objednala ze Snového světa. Vzala jsem si tenkrát pro jistotu obě dvě gramáže, které nabízeli  – 185 a 245 gramů. Na kraťasy jsem nakonec vybrala tu pevnější, aby více vydržela, přišla mi víc bytelná a to je něco, co je u kalhot, a obzvlášť těch volnočasových, prostě třeba.

3 2 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora (11.05.2023/6:24)
Kategorie: Příběhy našeho šití
4
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x