27.4.2023 | Jana | Žádný komentář

Možná to změř raději třikrát…

Čekaly jste výsledky soutěže? Ještě to uděláme napínavé, prosím věnujte pozornost i konci článku, protože bude rozstřel mezi dvěma modely.

Pokud nás už nějakou dobu čtete, určitě víte, že spíš dáváme přednost hotovým střihům. Máme pro to své důvody a nemyslím si, že se na tom v dohledné době něco změní. Ne všechny střihy, které na trhu objevíte, jsou ale stejně kvalitní, takže to víceméně skončí vždy tak, že v určitém období šijeme jen z nevelkého okruhu střihů.

Zatímco Bára dává přednost zkoušení nových a nových střihů a jen málokdy šije něco opakovaně, já to mám přesně naopak – když se mi nějaký střih líbí, šaty si ušiju aspoň dvakrát, případně s nějakými obměnami i vícekrát. To je i případ střihu La F0rme 0473. Šaty nosím tak ráda, že jsem si na lítačku ušila prakticky stejné z viskozového krepu a pak se je rozhodla použít k replikaci inspirace z Pinterestu, kterou mám uloženou už několik let.

Zdroj: Styleoholic

Chtěla jsem ale spíše kratší, jen spadené rukávy a abych je nemusela kreslit od píky, vzala jsem si na pomoc střih ES Georgia.

Většinou vám radíme, abyste si při větším zásahu do střihu dělaly zkušební modely, ale já se přiznám, že ne vždy to dělám – u střihů, kde jsem si jistá padnutím ho občas vypustím a ve chvíli, kdy si myslím, že vím, co dělám, také.

Vždycky je ale dobré si střih před střihnutím do látky zkontrolovat, jestli neobsahuje zjevné chyby.

Délka švů, které budete sešívat, by měla být stejná: s výjimkami, kdy z hlediska funkčnosti chcete jeden díl na druhý navolnit (například ramenní šev na zadním díle bývá delší než na předním), či natáhnout (dělá se to například u vnitřních švů kalhot či dlouhého švu rukávu).

5 1 hlas
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (27.04.2023/10:18)
Kategorie: Konstrukce, úpravy a fitting, Příběhy našeho šití
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x