6.4.2023 | Jana | 6 komentářů

Taška a batoh v jednom

Když jsme dokončily společné šití kabelek, byla jsem přesvědčená, že si jich ušiju ještě hodně. I nějakou tu kůži jsem si koupila, ze zbytku žluté kůže plánovala kabelkobaťůžek, ale nakonec se z toho nekonalo vůbec nic, pokud tedy nepočítám tři kožené toaletní taštičky. Problém nebyl ani tak v tom, že by to nějak nešlo nebo to nebyla hezká práce, ale nechtělo se mi dělat střih, který bych pak musela ověřovat a žádný z dostupných mě nevzal za srdce natolik, že bych šla a kabelku ušila.

Až letos vydal Grasser střih na kabelu a batoh v jednom, který se mi zdál prostě cool (ačkoliv to stále nebylo stylově ono) a mně připadalo, že něco takového přesně potřebuju… znáte to, jídlo na celý den do práce, cestou zpět nákup, náhradní oblečení pro dvě děti a svačina na výlet…ne nadarmo se říká, že do správné kabelky se má vejít bochník chleba a dva litry vína (aspoň u nás na jižní Moravě takové rčení existuje :-)).

Střih Grasser 1000

Šla jsem tedy do Solidusu a vybrala si půlkrávu černého dollara (druh kůže s výraznou kresbou/ražbou), která mi akorát na kabelku stačila.

Useň s ražbou zvanou dollaro. Zdroj: Solidus

Jediný problém jsem viděla v tom, že v jedné fázi je potřeba prošít 7 vrstev této kůže, takže jsem to chtěla co nejdřív otestovat. To mě zároveň vedlo k tomu, že jsem kabelku hned nastříhala, abych pak nezjistila, že mi někde chybí právě ten maličký kus kůže, co jsem použila na testování. Stroj oněch 7 vrstev bez problémů zvládl, takže jsem v klidu dokončila jiné rozdělané projekty a pak až se vrhla na kabelku. Krátce předtím, než jsem se do ní chtěla reálně pustit, jsem vzala barvu na hrany ze zásob a zjistila, že je celá zatuhlá! Po troše nadávání jak je to možné, jsem zjistila, že jsem ji kupovala přesně před 4 lety, a tudíž se na výrobce nemůžu moc zlobit. Doobjednala jsem tedy novou barvu a zároveň začala řešit i podšívku. Tu jsem vybrala v Biltexu, kde mají krásné viskózové satény ve dvou barvách, vybrala jsem ten růžový a neodolala jsem a vyšila si na kapsy, které stejně nikdo neuvidí, obrázky na motivy svého zaměstnání.

Kromě barvy na hrany jsem si musela koupit i nové lepidlo, protože ty obecně déle jak rok nevydrží.  Nejraději mám ty vodou rozpustné, protože nesmrdí a dají se jednodušeji umýt. Tentokrát jsem koupila japonské s krásnou krabičkou a líbilo se mi, že je husté, takže nikam neteče.

5 3 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (06.04.2023/6:54)
Kategorie: Příběhy našeho šití
6
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x