30.3.2023 | Barbora | 14 komentářů

Fibremood Nina

Když jsem si tak jednou brouzdala po internetu a hledala nějaké nové střihy, vzpomněla jsem si i na Fibremood, který tak trochu opomíjíme. Šila jsem z něj kdysi snad jedny šaty, když jsem měla jedno z prvních čísel časopisu zapůjčené.

Prohlédla jsem si tedy valnou většinu střihů, které mají na stránkách k zakoupení a nakonec se mi zalíbily jedny letní šaty nazvané Nina. Mám pocit, že ve Fibremoodu najdete spoustu modelů šitých z poměrně snadno zpracovatelných tkanin typu bavlněné plátno, popelín, len apod. a zároveň je jejich styl zase trochu rozdílný od toho, co vydávají ostatní firmy, ze kterých šijeme častěji.

Šaty jsem si tedy objednala ve formátu PDF, cena byla 8,5 EUR, což tedy není úplně málo, ale chtěla jsem je prostě zkusit. PDF si můžete vytisknout buď doma na klasické tiskárně na A4 a pak poslepovat (je to nějakých 45 stránek). Nebo si necháte vytisknout formát A0 a toho jsou stránky tři, což byla moje volba. PDF soubor má vrstvy, kdy si můžete všechny nepotřebné velikosti skrýt. Ale bohužel už tento soubor s vybranými velikostmi nejde uložit zvlášť, takže jsem k nám do studia posílala i prosbu, zda by si mohly vrstvy skrýt a vytisknout jen velikost 44. Bohužel jsem si nevšimla, že jako poslední v seznamu je i vrstva nazvaná info, která má v sobě například směry vlákna. Na to jsem přišla až doma, když jsem šla střih vystřihnout. Směry vlákna ale byly většinou podél nějaké linie, takže naštěstí nebyl moc velký problém si je vyznačit. Jedině u horního řaseného dílu byl směr vlákna jinak, ale ani tam nebylo tak těžké ho dodatečně zakreslit.

 

Když už jsem byla v tomto pátrání a díly jsem si prohlížela, moc se mi nelíbilo, že podkladový přední díl (na který se pak nařasí vrchní vrstva látky) má výstřih po směru vlákna. Takový výstřih se sice nevytáhne, ale na druhou stranu právě šikmo střižený výstřih, který si navolníme, sedí daleko líp. Proto jsem si i u tohoto dílu směr vlákna zakreslila podle sebe.

Nechtělo se mi dělat zkušební model – šaty mají poměrně velkou spotřebu a nejsou úplně na tělo. Ale po přiložení papírového střihu na pannu jsem se rozhodla udělat alespoň dvoucentimetrové FBA, jen tak od oka, jako nutné minimum.

5 1 hlas
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora (30.03.2023/9:02)
Kategorie: Příběhy našeho šití
14
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x