23.3.2023 | Jana | 15 komentářů

Začišťovací strategie

Šijete podle návodu? Asi můžu mluvit i za Báru, že my jen ve výjimečných případech – třeba u složitějšího modelu nebo tam, kde je postup natolik sofistikovaný, že se můžeme naučit něco nového.

Postupy totiž vždy volíme podle konkrétního materiálu, kdy střih je jen výchozí bod a může z něj vzniknout úplně něco jiného, jako třeba u šatů La Forme 0462, které Bára použila na společné šití. Ačkoliv lze stejné šaty ušít z hedvábí, cupra či lnu, ne vždycky volíme totožné postupy a něco jako univerzální návod prakticky neexistuje.

První věc, pro kterou se musíte rozhodnout, je ta, zda oděv podšít a/nebo podrazit nebo nechat jen ze svrchní látky. Podrážení má tu vlastnost, že obě vrstvy látky splynou v jednu a tudíž se pak chovají jako látka o vyšší gramáži, větší tuhosti, můžete si hrát s odstínem… Pokud tedy chcete vzdušné šaty, není vhodné je podrážet celé, ale třeba jen živůtek a na sukni použít klasickou podšívku, čímž zachováte požadovanou rozevlátost. Každopádně je třeba mít na paměti, že více či méně změníte vlastnosti horní látky.

5 1 hlas
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (23.03.2023/7:40)
Kategorie: Techniky, Začínáme se šitím
15
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x