6.3.2023 | Barbora | Žádný komentář

Dvouvrstvé šaty Valentino

V dnešním článku vám přináším první vlaštovku, co se týká letního šatníku. Možná se vám to zdá trochu brzy, ale jestli se chystáte na zimní dovolenou k moři, mohou být tyto šaty vhodným nápadem. A jestli si chcete už dopředu udělat šicí plány na léto, tak se můžete inspirovat.

Tyto šaty jsem měla založené po delší dobu, chtěla jsem je šít už dokonce vloni, ale nezbyl na ně čas. Jedná se o model na motivy značky Valentino a najdete jej v Nähtrends 4/2018. I látku jsem měla vybranou z domácích zásob. Proto se tentokrát šiklo, když jsme na jarní prázdniny naplánovali dovolenou k moři a já si s sebou strašně moc chtěla ušít nové šaty. Vybrala jsem na ně černý hedvábný krepdešín a pak hedvábný šifon s příměsí polyesteru. Vzorovaný šifon je dost průsvitný, ale moc se mi tenkrát u pana Pavlačky líbil (jedna z koupí, kdy se mi látka líbila jen tak, bez nějakého určitého záměru), takže jsem si vzala poslední necelé dva metry. Originál šaty mají boční vsadky také ze šifonu, jenže jednobarevný jsem neměla, na vzorovaném by nevynikly volánky,  a tak jsem použila krepdešín ze spodních šatů.

Zkušební model jsem se rozhodla nedělat, protože se jedná o poměrně jednoduché a celkem volné šaty. Namísto toho jsem hodně měřila. Šířka šatů byla při velikosti 46 tak akorát, ale musela jsem je prodlužovat. A to celkem o 13 cm. To je totiž přesně odstup mezi jednotlivými volány na boční vsadce. Když jsem si střihový díl na sebe přiložila, měla jsem sklad na předním díle přímo v oblasti pasu, což tedy moc neodpovídalo originálnímu modelu. Proto jsem horní volán zrušila a první sklad jsem posunula až na úroveň druhého skladu od shora, který se tím stal skladem prvním odshora. Celkovou délku šatů jsem tedy prodloužila o oněch 13 cm a sklady pak do šířky adekvátně rozšířila.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora (06.03.2023/9:46)
Kategorie: Příběhy našeho šití
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x