2.3.2023 | Barbora a Jana | 1 komentář

Šijte s námi košilové šaty – rukáv a manžety

V minulém díle jsme se už vrhly na samotné šití a dnes budeme pokračovat. U košile či košilových šatů můžete obecně zároveň vsazovat rukávy i límec, čímž výrazně urychlíte svoji práci, protože budete naráz šít a žehlit více věcí najednou. U Bářiných šatů je ale vzhledem k raglánovému rukávu potřeba nejdříve všít rukávy a poté teprve límec, proto jsme se rozhodly je v seriálu předřadit právě před límec.

Bára

Nemám moc ráda manžety, které jsou hodně upnuté okolo rukou, hlavně z toho důvodu, že nosím poměrně velké sportovní hodinky. Je to takový můj nešvar, sice se to občas nehodí a chtělo by to k určitým příležitostem subtilnější hodinky, ale mám je ryze z praktických důvodů a jsem na ně zvyklá, takže je prakticky nesundávám. Akorát nedávno, když jsem šla na ples, tak jsem si hodinky sundala a byla jsem celá nesvá. V průběhu večera jsem se zapovídala s kamarádkou a dostaly jsme se na téma hodinek a plesových šatů a ona mi také říkala, že je celá nesvá, že nemá své Garminy. Tak jí na to odpovídám, že má aspoň nějaké hodinky na ruce a ví kolik je hodin, že s holou rukou je to velký nezvyk. Tak mi ukázala ciferník, na kterém bylo asi půl 4 a říká mi: “Nejdou, vytáhla jsem nějaké staré ze šuplíku a asi jim došla baterka.”

Na jedné z košil jsem to tenkrát vyřešila tak, že jsem na levé ruce ušila manžetu o trošku širší, aby šla lépe přes hodinky přehrnovat. Je to jedna z možností, jak si upravit střih ke své libosti, pokud také nosíte mohutné hodinky.

U těchto šatů jsem to ale nakonec vyřešila tak, že jsem nešila manžetu rozpínací, ale pouze pevnou a volnější. Originál šaty mají manžetu opravdu vysokou, což sice může vypadat pěkně, pokud se to hodí ke stylu daných šatů, ale k těm mým by se to podle mě nehodilo. Rukávy jsou dlouhé a široké, do střihu jsem v tomto případě nezasahovala. Rukávový šev jsem ušila francouzským švem.

5 1 hlas
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora (02.03.2023/2:08)
Kategorie: košilové šaty, Šijte s námi
1
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x