9.2.2023 | Barbora a Jana | 13 komentářů

Šijte s námi košilové šaty – harmonogram, co budeme šít, inspirace

Dnešním dnem začínáme další společné šití a jako téma jsme vybraly košilové šaty, které určitě patří mezi stálice šatníku a dají se pojmout nejen velmi elegantně, ale i odlehčeně a volnočasově. V několika článcích se podrobněji podíváme na jejich šití – projdeme si šití sedla burrito metodou, všívání límce a šití manžet a lég, zkrátka všechny hlavní atributy košilových šatů.  Budeme moc rády, když se ke společnému šití připojíte. A teď už k průběhu samotného společného šití:

Harmonogram:

16.2.2023  Materiály, střihy, výztuhy, naše úpravy střihů

23.2.2023  Stříhání, tužení, základní švy

2.3.2023    Rukáv, manžety

9.3.2023    Límec, légy, zapínání, záložky

16.3.2023  Naše modely, soutěž

Co budeme šít?

Bára

Košilové šaty, stejně jako košile, moc nenosím, v šatníku mám jen jedny a potřebovala bych spíš nějaké univerzálnější. Adeptů na toto šití jsem měla několik. Nejprve jsem si vybrala skoro klasický střih, podle kterého jsem šila flitrovou košili. Stačilo by jen prodloužit délku a šaty by byly na světě. Střih mi vyhovuje, sedí a i v prodloužené variantě by z nějaké jemnější látky mohl vypadat dobře. Jenže jsem vybírala materiál a pořád jsem nemohla narazit na nic, co by mne opravdu zaujalo. Potom Evi látky spustily své každoroční slevy a Jana mi poslala odkaz na viskózový gabardén ve fialkové barvě. Ve stejné barvě mám i kabát Sapporo, takže jsem neodolala a látku objednala. Je naprosto úžasná, ale nějak mi nepasovala k vybranému střihu. Proto jsem ještě znovu prošla další časopisy, probrala s Janou ostatní možné střihy a dospěly jsme k tomu, že mi zkusí poslat střih na La´forme 0462. Že ho sice budu muset trochu upravit (rozuměj skoro všechno překopat), ale že by to možná nebylo marné. Tahle látka si totiž zaslouží trochu živosti, aby vynikly její vlastnosti. V příštím díle se tedy můžete těšit na všechny ty úpravy, které jsem podnikla.

Jana

Na společné šití košilových šatů jsem se snažila Báru uvrtat už dávno, ale jednak jsme hned v začátcích Stehu šily košile a pak Bára není zrovna fanoušek tohoto oděvu. Nakonec se ale obě naše šicí nálady sešly (což je těžší, než se zdá 🙂 ) a rozhodly jsme se právě pro tento projekt. Na svoji inspiraci jsem narazila náhodou na Instagramu a asi vás nepřekvapí, že jde o šaty s výšivkou.

Oproti inspiračním šatům od značky Zimmermann bych ale chtěla upravit jeden detail: tvar sukně, protože mám pocit, že ve lnu by mi takové nařasení úplně nesedělo.

5 1 hlas
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora (09.02.2023/7:57)
Kategorie: košilové šaty, Šijte s námi
13
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x