2.2.2023 | Barbora | 5 komentářů

Když se sako potká s korzetem 2.díl

V minulém díle jste se dozvěděly, jak jsem na takový extravagantní kus oblečení přišla a o jeho nazkoušení. Jak jsem se ale minule zmínila, sešití zkušebního modelu a saka je diametrálně odlišná věc. Obzvlášť u tohoto kousku se mi to zdálo extrémní, protože sako je oproti těm klasickým v mnoha ohledech nestandardní. Proto jsem u šití postupovala opravdu krůček po krůčku. Většinu těchto kroků, kterou k ušití saka potřebujete, jsme vám na podzim rozepsaly v naší sérii Šijte s námi sako.

K saku je na Telegramu vypracován videonávod a je vcelku hodně nápomocný, ale i tak jsem zaznamenala pár míst, kdy jsem měla pocit, že zrovna konkrétní krok jim tam chybí nebo byl, pro mě nesmyslně, zařazen někde mimo posloupnost. Možná je to ale dáno i tím, že ony pro mě chybějící kroky mohly být zrovna třeba jen vysvětlovány v komentáři, kterému jsem ovšem skoro nerozuměla. Ale na druhou stranu si myslím, že po této zkušenosti bych zvládla leccos ušít i podle videí například v korejštině. 🙂

Ale začněme od začátku…

Náročné bylo nejen stříhání svrchní látky, protože má tenké proužky (i ten je třeba na některých dílech stříhat symetricky), ale i stříhání výztuhy. Té bylo nakonec potřeba celkem dost, tuží se i poměrně velké plochy některých hlavních dílů. Použila jsem pevnější pletenou výztuhu G770 v bílé barvě. Je opravdu dobré, pokud na stříhání můžete zabrat minimálně větší kus podlahy, protože na stůl se v tomto případě s rozloženými díly opravdu nevejdete. Tuhle práci nejraději dělám v obýváku na podlaze, když zůstanu sama doma a nikdo mi přes to neběhá. Po nastříhání jsem rovnou nalisovala výztuhy a vyznačila všechny značky.

Samotné šití jsem se snažila opravdu rozkouskovat a šít po částech tak, jak šla po sobě videa, ale občas jsem musela nějakou část postupu přeskočit. Většinou v situaci, kdy jsem potřebovala dokončit nějaký krok a marně jsem ho hledala ve videích, protože byl nepochopitelně někde jinde, než kde jsem ho hledala. V takovém případě jsem danou věc raději odložila a šla šít něco úplně jiného – například jsem si ušila celé vypodšívkované rukávy nebo jsem pak skočila na korzet. Prostě než ztrácet čas s něčím, s čím si momentálně nejsem jistá, je lepší posunout se jinam a ono si to pak nějak samo automaticky sedne.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora (02.02.2023/11:40)
Kategorie: Příběhy našeho šití
5
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x