26.1.2023 | Jana | 8 komentářů

Šicí evoluce

Ještě posledních pár dní můžete využít kupon na slevu na předplatné, který současné předplatitelky najdou na konci článku. Bývalým předplatitelkám jsme kód poslaly mailem, ale samozřejmě rády pošleme znovu, v případě zájmu nám napište přes kontaktní formulář, na FB nebo IG. Kupon platí do půlnoci 31.1.2023! Současné i bývalé předplatitelky se mohou zároveň připojit do naší facebookové skupiny zde. Ale teď už k dnešnímu článku:

„Já jsem zase milovnice klasiky a couture šití a ušití trička nebo zkrácení kalhot mi občas trvá déle než ušití celého kabátu. Není to proto, že bych třeba šitím s nažehlovacími výztuhami nebo začišťováním overlockem opovrhovala, mě prostě šití v ruce baví a nemůžu si pomoci, ačkoliv někdy bych opravdu potřebovala s trochou sebezapření našít základní trička a halenky, abych měla vůbec v čem chodit s dcerou na písek.”

Dnešní článek začíná přesnou citací z téměř 5 let starého článku, jenž pojednával o tom, že není potřeba se striktně držet určitých rad a postupů a že podstatná na šití není složitost projektů, ale radost, kterou z něj máme. Pokud se tedy někdo realizuje v šití polštářků a/nebo tepláků pro děti, je to stejně super jako když někdo jiný ušije kostým nebo kabát. Šití v hobby rovině má totiž společné znaky jako každý jiný koníček – nemá u něj smysl řešit, jestli se vyplatí, protože odpověď na tuto otázku je: ano, vyplatí. Vzhledem k tomu, že informací o začátečnickém šití je všude spoustu, zaměřujeme se od začátku na trochu složitější projekty. A na to, abychom vás třeba i trochu popostrčily: k tomu, že to FBA možná fakt potřebujete, že by možná ten zkušební model nebylo od věci aspoň občas udělat, protože místo dvojích nepadnoucích šatů z látky za tři stovky za metr můžete mít jedny sedící z látky za pětistovku nebo že pečlivost při stříhání vám ušetří spoustu práce později.

Ale za ty roky, co se tady na webu setkáváme, jsme i my ušly pořádný kus cesty. Vždyť Steh vznikl v době, kdy moje starší dcera byla dvouměsíční mimino, co jen spalo, jedlo a plakalo. Dneska chodí do první třídy a před spaním mi vykládá, že se těší, až jednoho dne bude mít i naše země paní prezidentku. Ačkoliv znám i takové šijící, kteří za tu dobu žádný velký pokrok neudělali a jedou si stále to svoje, je jasné, že za 7 let by přecejen nějaký ten posun nastat mohl.

Osobně se totiž musím při přečtení úvodní citace pousmát. Můj šicí svět se totiž od té doby otočil vzhůru nohama!

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (26.01.2023/12:10)
Kategorie: Psychologie šití
8
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x