12.1.2023 | Jana | 13 komentářů

La’forme 0462

Pokud bych si měla vybrat jen jeden zdroj střihů, bylo by to určitě La’forme. Majitelka, Sofie, střihy prostě dělat umí – někdy jsou hotové modely “až moc”, ale nakreslené jsou všechny neuvěřitelně slušivě! Nejradši pak mám jejich střihy v rámci klubu, které jsou sice výrazně dražší, ale bývá u nich možnost úpravy na míru – standardní velikosti jsou totiž jen do výšky 176 cm, která sedí pro ilustraci například Báře. Do La’forme jsem kvůli zařazení výšky 182 cm psala, ale výroba střihu nad 180 cm je pro ně moc drahá a mám prý zkusit jen prodloužit délku a rukávy. U části střihů to funguje, ale u těch, kde je jasně definovaný pas bohužel ne, což musí být jasné každému, kdo se podívá na naši společnou fotku s Bárou na úvodní stránce Stehu. 🙂

Díky tomu, že mám i na základní střihy La’forme hůře definovaný pas, jsem za klubové střihy opravdu moc ráda – mohu jen vystřihnout a šít. Úpravy prodloužení do výšky a rozšíření pasu nejsou zas tak složité, ale je to prostě práce navíc. Sice to jde teoreticky dělat u jednoho stolu s dětmi, které si něco vyrábí, ale ty moje mi chtějí pomáhat s vystřihováním a/nebo na tu pěknou potištěnou plachtu něco namalovat (čti napustit vodou smíchanou s trochou vodovek) a nejlépe ze zbytku vytvořit konfety.

Hlavní nevýhodou klubových střihů je cena, nicméně spoustu z nich můžete využít vícekrát. Hned první ušitý střih, sako 0305 jsem použila za necelé dva roky už třikrát – při šití safari saka, safari šatů a riflové bundy.

Střih na šaty Zimmermann byl ale až moc i na můj vkus.

Navíc si upřímně myslím, že je kombinace květovaného šifonu s metalickým vláknem, milionu volánů a korzetu ve stejném vzoru  přehnaná kombinace prakticky pro každého (ostatně všechny hotové šaty v rámci klubu na fotkách hodnotím jako velmi krásné bez korzetu, s korzetem dost kolotočářské). V šatech jsem ale viděla potenciál i na střízlivější kreace a nakonec jsem je ušila rovnou troje.

Na originální šaty je potřeba minimálně 7 metrů materiálu, což byl další problém, takže jsem od začátku měla následující vizi:

Nakonec ale proběhlo promo ze Zanandrea Tessuti ve kterém jsem si koupila 6 metrů hedvábného šifonu dohromady za 90 euro (říkala jsem si, že když nebudu šít korzet a manžety na rukávech, musí mi to stačit).

5 1 hlas
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (12.01.2023/12:06)
Kategorie: Konstrukce, úpravy a fitting, Příběhy našeho šití, Techniky
13
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x