10.11.2022 | Barbora | 1 komentář

Roláčky na zimu

Jak už určitě dávno víte, studené počasí není nic pro mne. Znamená to další a další vrstvy oblečení, které na sebe nabaluji, abych neumrzla. Sbohem šatičky, uvidíme se zas až tak v květnu… Teď nastává doba vlny, úpletů a různých dalších pletenin.

Někdy vloni jsem na instagramu slovenské firmy Danata zahlédla moc pěkný růžový úplet s lurexem. A jak jste už určitě pochopily, máme s Janou obě pro růžovou slabost. Úplet jsem si tedy objednala, shodou okolností mi ho v Bratislavě vyzvedla Míša, která k nám jela na kurz a přivezla ho až přímo pod ruku.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený latky Danata (@danata.s.r.o)

Lurex nedokáže snad žádná fotka věrně zachytit, takže v reálu vypadá úplně jinak. Naživo byl blýskavý opravdu hodně, až jsem se ho trochu zalekla a neměla jsem odvahu se do něj pustit. Odležel si pár měsíců ve skříni a když se teď opět přiblížila zima, začala jsem po něm pokukovat. Jenže jsem si nebyla stále moc jistá, co z něj ušít. Úplně hladký a obyčejný svetřík jsem z něj nechtěla, jenže z tak výrazné látky, přestože je ve světlém odstínu, nemůžete vymýšlet žádnou velkou avantgardu. Napadl mě i rolák, ale pořád jsem si nebyla střihem moc jistá. Nakonec jsem si vzpomněla, že ve svém šatníku mám jednu mikinu a že by to možná vůbec nevypadalo v tomto úpletu špatně. Mikinu jsem šila před pár lety díky inspiraci od Petry, ale nosím ji málokdy. Je sice teplá a pohodlná, ale flitrová látka není moc přátelská k vlasům, takže ji mohu mít jen když je mám vyčesané. Střih je z Burdy, ročník 2015, číslo 10, lze jej zakoupit i v elektronické podobě.

5 2 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora (10.11.2022/11:19)
Kategorie: Příběhy našeho šití, Začínáme se šitím
1
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x