22.9.2022 | Jana a Barbora | Žádný komentář

Šijte s námi sako – sešití trupu, příprava límce

Po přípravných pracech už konečně na řadu přichází i sešití hlavních dílů saka.

Bára

Když jsem si natužila všechny díly, ušila kapsy a záševky, přišla na řadu ještě před samotným sešíváním dílů podsádka. Tu jsem šila již v tomto kroku, protože se mi tak s díly lépe manipulovalo. Je vždy lepší manipulace s menšími kusy než s jedním velkým, který si zbytečně třeba pomačkáte. Vyztuženou podsádku jsem tedy položila lícem na líc a přišila na přední díl až po celý roh klopy, kde jsem pak švový přídavek nastřihla až přímo ke stehům. Stejně tak jsem švový přídavek nastřihla v místě, kde se klopa přehýbá a trochu jsem jej sestřihla.

Takto sešitou podsádku je pak třeba ještě zajistit prošitím. Nástřih v místě ohybu klopy je tam proto, aby šel švový přídavek přehnout a to následujícím způsobem. Od dolního okraje saka se švový přídavek sežehlí směrem na podsádku a z lícové strany podsádky se prošije společně. Od nástřihu až po roh klopy se pak švový přídavek sežehlí pro změnu na přední díl saka a tyto vrstvy se společně z líce prošijí.

 

Špička klopy je pak hotová.

Poté jsem konečně sešila všechny díly k sobě – přední, boční i zadní a jejich švy důkladně rozžehlila. Než jsem se pustila do límce, zbývalo už jen sešít ramenní švy a přišít podsádku horního okraje zadního dílu k předním podsádkám.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (22.09.2022/2:18)
Kategorie: sako, Šijte s námi
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x