5.9.2022 | Barbora | 2 komentáře

Žehlení

S právě se rozbíhajícím společným šití saka je více než vhodné zopakovat si něco málo o žehlení. Možná patříte mezi ty, které žehlení bytostně nesnášíte, vše dáváte do sušičky a žehlíte jen v nezbytně nutných případech, tak jako já. Ano, je to pohoda jen všechno uhladit a vyskládat do skříně nebo pověsit na ramínko. Ale vězte, že při šití se musíte této své nechuti zbavit a přemoct ji. Žehlení je totiž nedílnou součástí šití a není možné ji obejít. Spíš naopak – čím víc budete precizně žehlit, tím lépe pak bude výsledný oděv vypadat.

Pro žehlení existuje spousta nástrojů a pomůcek, které vám práci zpříjemní a ulehčí, ale i zde platí pořekadlo, že trénink dělá mistry a šikovná krejčová zvládne nažehlit sako na obyčejném stole s ochrannou podložkou, s mokrou utěrkou a žehličkou bez napařování. Naštěstí má většina z nás daleko lepší výbavu a napařovací žehlička či dokonce parní generátor bývá standardní výbavou.

Něco málo z mého žehlícího arzenálu…

O žehlení jsme psaly hned v začátcích Stehu, takže doporučuji určitě přečíst. Bohužel za ty roky jsou některé odkazy na externí výrobce či produkty již nefunkční, proto přidám něco málo soudobého sem. Žehlící šunku si můžete sice klidně vyrobit samy, ale pokud by se vám s ní nechtělo dělat, je možné ji už lehce sehnat i na našem trhu. Tahle od značky Prym je super v tom, že jedna její strana je potažená plátnem a druhá pak hrubší tkaninou.

5 2 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora (05.09.2022/11:03)
Kategorie: Techniky, Začínáme se šitím
2
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x