18.8.2022 | Barbora | 7 komentářů

Osudy našich šatníků – Bára

Když Jana nadhodila, že bychom mohly sepsat článek jako reakci na dotaz, jak stíháme vše unosit, byla jsem hned pro.  Taková sonda do historie je přínosná nejen pro mě, abych si zrekapitulovala, čeho se příště třeba vyvarovat nebo u čeho pro změnu zůstat, ale i pro vás, naše čtenářky, které určitě budete rády za časosběrné okénko.

Prázdniny jsou pro mne jedna velká rychlá jízda, kdy kromě práce musím stíhat i nasazení okolo dětí a jejich požadavků. Na pořádné šití nemám čas a vlastně skoro ani chuť. Nebaví mě ty párminutovky, kdy bych šla a aspoň ušila jednu knoflíkovou dírku nebo sešila jeden šev a druhý den zase kousek. Nemám na to pořádnou disciplínu a vlastně ji mít ani nechci – nešiju proto, že musím něco nutně vyrobit a dokončit, ale proto, že mě to baví, což je vlastně jediné možné nastavení, jak si koníček nezošklivit. Proto si dopřávám ten luxus, že když se mi opravdu nechce, tak zkrátka nešiju. Moc ráda si v tyto volné chvilky lehnu na gauč s telefonem v ruce, projíždím Instagram, Pinterest, eshopy s látkami, píšu si s Janou o šicích plánech – zkrátka šiju teoreticky. A to se přeci také počítá. Samotné šití si pak nechávám na období, kdy je na to větší klid. (Ale chápu, že pokud tato období třeba kvůli malým dětem nemáte, jsou párminutovky jedinou možností šít.) Takže abych vyvrátila úplný počátek oné diskuze – opravdu toho nestíhám šít tolik, abych to nezvládla unosit. Dokonce přiznávám, že občas zabrouzdám do nějakého velkého eshopu s módou a leccos si objednám.

Musím přiznat, že velmi obdivuji ženy, které zvládají několikrát za rok protočit svou šatnou kapsulový šatník. Na určité období si vystačí s pár kusy oblečení, které jim barevně i stylově ladí, některé stálice jim zůstávají v šatníku i několik sezón a vždy jsou oblečené podle posledních trendů. Mně by se to také moc líbilo, ale protože mi opravdu převážná většina šatníku prošla doslova pod rukama, tak nemám to srdce věci odkládat. Bohužel hromadím a hromadím a už pár let si přeji nafukovací šatnu.

Už jsem se určitě mnohokrát zmínila o tom, že přes léto nejraději nosím šaty, nicméně s příchodem chladnějšího počasí se pak oblékám do úzkých tmavých džínů, trik s dlouhým rukávem a teplých vlněných svetrů. Sice se snažím různými experimenty z tohoto zaběhlého stylu vystoupit, ale zvyk je železná košile. A pohodlí je pro mne nade vše. Můžu s klidným svědomím říct, že letní šaty jsou provětrávány pravidelně a nemám snad žádné chudinky, které by se v danou sezónu nepodívaly z ramínka ven. Na tyči tak najdete šaty ušité před mnoha lety stejně tak jako ty letos.

Když to vezmu tak nějak od těch nejstarších… – hedvábné fialové, oranžovo-fialové, letní šaty z merina, květované zavinovací, z korálové organzymaskáčové, šikmo střižené s dlouhým rukávem, s krajkovými rukávy, slip dress atd.

5 3 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora (18.08.2022/8:18)
Kategorie: Odstřižky..., Příběhy našeho šití
7
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x