30.6.2022 | Jana a R. | 8 komentářů

Overaly Helpersew

Jedna inspirujeme druhou, a proto není v rámci redakce a našich šicích přátel zas tak neobvyklé, že šijeme podle stejných střihů. Dnes vám proto můžeme přinést dva pohledy a dvě uchopení jednoho střihu od firmy Helpersew. Dříve se k šití tohoto střihu dostala Radka, která pro vás psala již o dětském šití, proto jí patří také začátek dnešního textu.

Na střihy Helpersew mě přivedla Jana, když jsem hledala střih na pohodlné kalhoty. Střihy Helpersew jsou na první pohled jednoduché se zajímavými detaily. Jednoduchost střihů je ještě umocněna fotkami modelů z jednobarevných látek v převážně neutrálních nebo základních barvách proti bílému pozadí. Na první pohled se mi zalíbily dvě sukně a kalhoty. Když zanedlouho potom vyšla letní kolekce, ve které byl i střih na overal Sheri, bylo rozhodnuto. 

Podobně jako u jiných ruských společností, i zde kupujete střih v jedné velikosti. Číslo příslušné velikosti však nehledáte v tabulce, ale velikost vybíráte rovnou podle naměřené míry (hrudník nebo boky) a výšky. Pro někoho, kdo se není schopný naučit azbuku, je už toto velká pomoc.

 

Ale nyní k vlastnímu šití. Střih je určen pro pokročilé. To podle mě odpovídá, léga se zapínáním a košilový límec již vyžadují zkušenost se šitím. Co však odlišuje Helpersew od jiných střihů, podle kterých jsem doposud šila, jsou návody. U starších střihů jsou ještě fotografie, u novějších již diagramy. A právě ty s diagramy jsou zpracované velice podrobně krok po kroku. Odlišnou barvou je vždy vyznačen příslušný krok a to do takového detailu, jakým je sežehlení a začištění švového přídavku. Pokud jste se tedy bály podle ruských střihů šít kvůli neznalosti jazyka, tady je obava zbytečná.

Ukázka zpracování návodů k šití

5 1 hlas
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (30.06.2022/9:46)
Kategorie: Konstrukce, úpravy a fitting, Příběhy našeho šití, Techniky, Začínáme se šitím
8
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x