30.5.2022 | Barbora | 8 komentářů

Šijte s námi ze lnu – Bářiny šaty z Burdy s podrážením

Časopis Burda byl dlouhá léta mým oblíbený. Když jsem se po narození dětí vrátila zpátky k šití, bylo to ještě stále to jediné běžně dostupné na našem trhu, kde se daly čerpat střihy. A proto jsem si ji hodně let kupovala i přesto, že jsem pak už využívala převážně jiné zdroje. Až asi před dvěma roky jsem si řekla dost, protože počet ušitých věcí z nových Burd se blížil nule. Nemohla jsem si tam nic moc vybrat, všechno bylo stále takové jakoby stejné. Buď přehnaně business ve stylu pouzdrových šatů, kalhotových kostýmů či blazerů nebo pro změnu jednoduché beztvaré modely. Ale čas od času jsem si přeci jen nějaké to číslo koupila, buď po prohlédnutí střihů na webu, kdy jsem věděla, že tam bude alespoň něco nebo občas i jen tak z nostalgie, kdy jsem nové číslo přihodila do nákupního košíku třeba v Bille. A to byl případ i čísla 5 letošního roku. No jak bych mohla odolat titulku “Nejkrásnější šaty”…

 

Nejvíc mě zaujaly lněné šaty číslo 106 ve žluté barvě. Jsou přesně tak jednoduché, ale přesto se zajímavými detaily, jak to mám ráda. Takže bylo rozhodnuto okamžitě. Navíc mi do karet nahrávalo i všechno ostatní – současně běžící společné šití ze lnu, ta správná látka v zásobách a navíc potřeba podrážení, které jsem pro vás chtěla nafotit do článku.

Zkušební model jsem střihla ve velikosti 44. Spodní díl byl akorát, horní spíš volnější, ale nechtěla jsem ho fitovat moc natěsno, přeci jen jde o lněné volnočasové šaty.

Z látek v zásobách jsem vybrala světlounký len s nádechem do růžova. Tuhle barvu mám moc ráda, proto jsem vůbec neváhala při jedné návštěvě H&M Home, kde jsem narazila na lněný ubrus. Takže správně – mám šaty z ubrusu! I teď je v jejich nabídce pár moc pěkných odstínů, takže pokud si nemůžete vybrat látku klasicky v metráži, pak máte i tuto šanci. Metr látky vás vyjde na cca 400Kč při běžné šíři 140cm. Světlé látky bývají většinou průsvitné a není tomu jinak ani v tomto případě, proto jsem věděla, že budu muset šaty podrazit.

5 1 hlas
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora (30.05.2022/8:29)
Kategorie: len, Šijte s námi, Techniky
8
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x