26.5.2022 | Jana | 6 komentářů

Šijte s námi ze lnu – šaty se zavazováním na uzel

Tyhle šaty, respektive inspirační top byly láska na první pohled. Okamžitě jsem věděla, že si je musím ušít. Ačkoliv ráda šiju podle střihů, které nemusím nijak upravovat (takže třeba zbožňuju La Forme klub), ráda zároveň dodávám střihům osobitost, aby mi slušely a seděly stylově. Přidávání prvků a drobné změny střihů jsou současně takovým tréninkem a dodávají sebevědomí v tom, že se nebojíte později do střihů říznout víc.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Steh za stehem (@stehzastehem)

U těchto šatů ale zase tolik práce nebylo: jako základ jsem použila střih od Vikisews, jen jsem dodala pruh na zavazování, pozměnila sukni a musela jsem vyřešit, jak to udělat, aby šaty nepadaly.

 

Nakonec jsem se rozhodla použít tolik oblíbené žabičkování. Ačkoliv jsem v minulosti ušila několik bespoke kabátů, koženou bundu, šaty s kosticemi nebo trenčkot, nikdy jsem nežabičkovala. Kdysi jsem měla tyto tendence u jednoho žabičkovaného trička z Burdy, ale to bylo z průhledného materiálu a v té době (před cca 20 lety) jsem neměla pocit, že bych mohla sehnat elastickou nit v barvě látky.

Tento pocit mi zůstal dodnes, takže když jsem vešla do Prioru v našem okresním městě, nepřekvapilo mě, že jsem nemohla najít elastickou nit žádnou. Ale paní prodavačka mi nakonec ukázala stojan, kde ji měly a dokonce asi v 20 barvách. Vybrala jsem tělovou jako nejuniverzálnější.

5 1 hlas
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (26.05.2022/7:15)
Kategorie: len, Šijte s námi, Techniky, Začínáme se šitím
6
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x