21.4.2022 | Barbora | 4 komentáře

Dva rychlé svršky na jaro

Na jaře, když konečně odhodíme teplé bundy a kabáty, potřebujeme do našich šatníků dostat nějaké novinky, které by nám ještě více zpříjemnily příchod slunného a teplého počasí. Většinou neodoláme nějaké lehčí bundičce, parce či sáčku, abychom je mohly přehodit přes všechny ty jarní šaty, bílá trička a světlé kalhoty. Ale rána jsou ještě stále chladná, či dokonce mrazivá, tak se nemůžeme vyletnit až tak úplně. Já to letos vyřešila jednoduchým sáčkem a ještě jednodušším dlouhým cardiganem. A aby těch jarních barev nebylo moc, zůstala jsem raději opět u osvědčené černé barvy.

Jako první přišlo na řadu sáčko. Látku na něj jsem koupila na podzim u pana Pavlačky. Hned mi padla do oka, protože měla poměrně výrazný vzor, ale v černobílé kombinaci nepůsobí tak křiklavě. Přesně takové typy vzorů mám totiž ráda. Jedná se o žakár značky Prada. Je moc pěkný z obou stran, v podélném směru je lehce elastický. Na šaty se mi to zdálo poměrně dost hutné a tuhé, takže od prvního pohledu jsem si myslela na sáčko. Nějaké úplně jednoduché a nepodšité.

 

Dost dlouho jsem pátrala v mé sbírce časopisů Nahtrends a Patrones a nemohla jsem na nic natrefit. Většina sak, která se mi líbila, měla poměrně hodně složité členění, které nebylo vhodné na nepodšitý model. Měla jsem pár favoritů, ale nakonec to vyhrálo sáčko z čísla 357 Patrones, které má zajímavě řešený límec – má jen klopy, které v ramenních švech pozvolna přecházejí do hladkého průkrčníku bez límce.

Zkušební model dopadl celkem v pohodě, ani nebylo třeba velkých úprav.

5 2 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora (21.04.2022/10:13)
Kategorie: Příběhy našeho šití
4
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x