14.4.2022 | Jana | 3 komentáře

Šijte s námi parku – dva až tři roky poté

Přijde vám, že parky a trenčkoty jsme šily nedávno? Nebýt toho, že jsem v době šití byla těhotná a naše slečna už měla na podzim dva roky, určitě bych vám tvrdila, že je to zhruba rok. Celou tu dobu jsem si totiž říkala, že si musím ušít kromě trenčkotu ještě novou parku! Tu původní mám už mnoho let, koupila jsem si ji asi před 12 lety v plus-size kolekci H&M v rámci finálních slev. Stála tehdy 150 korun a je prostě boží – super materiál ideální barvy a i když je o 3 velikosti větší, mám ji hodně staženou v pase a i díky tomu odolává tato parka mým váhovým výkyvům. Je ale délky do půli stehen a chtěla jsem něco o dost delšího.

Dnešní text tedy nebude vyčerpávajícím způsobem popisovat šití parky, protože to už v původním seriálu zaznělo, ale spíš v něm zazní několik nových tipů – jak upravit střih pro přidání nápletu do rukávů a jak jej ušít nebo jak zafixovat podšívku v kapuci.

Materiál jsem zvolila šusťák původně vyrobený pro značku Dior z Poezie Látek. Objednala jsem si nejdřív vzorek a látka se mi moc líbila – měla matnou lícovou stranu a lesklý hladký líc, což se mi líbilo, protože tím by odpadla podšívka. Látku jsem objednala a pak zjistila, že matná strana je pogumovaná, jako to bývá spíše z rubové strany. Materiál jsem vzala na podzim na kurz a více se nás shodlo, že líc bude ta lesklá strana.

Kvůli tomu jsem ale musela parku podšít. Nakonec jsem vybrala podšívku v Tessuti di Praga (exAped). Ten obchod je pořád obrovský a nepřehledný, ale mají spoustu  naprosto skvělých značkových podšívek, stejně jako deadstockovou galanterii s neuvěřitelnými poklady.

Další rébus přišel s výběrem střihu, kdy jsem po dlouhém rozhodování vybrala parku Grasser 303.

A teď už k šicím tipům, které v původním seriálu nenajdete:

Hned první bod je kapuce a její podšívka. Bára v rámci seriálu šila nepodšitou parku. Kapuci ale podšívala černou látkou a obě vrstvy pak prošila k sobě.

5 2 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (14.04.2022/11:42)
Kategorie: Příběhy našeho šití, Šijte s námi, Techniky, trenčkot a parka
3
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x