17.3.2022 | Barbora a Jana | 10 komentářů

Šijte s námi džínovou bundu – naše modely a soutěž

V minulém díle jsme úspěšně dokončily naše džínové bundy a dnes vám je ukážeme kompletní.

Bára

Při tomto společné šití jsem se snažila ušít si podobnou bundu jako jsem měla, protože jsem z ní jaksi vyrostla. Neměla jsem ale moc šťastnou ruku při výběru střihu, už v průběhu šití jsem měla chuť to vzdát a zaměnit za něco jiného, ale bohužel jsem měla dost málo materiálu. Vlastně by stačilo, aby byla bunda tak o 5 centimetrů delší. Nicméně takhle se zase víc hodí k šatům a já mám tak volnou ruku, abych si třeba ještě jednu ušila.

Toť vše, co mi z džínoviny zbylo…

Když už jsem měla bundu prakticky celou hotovou, zjistila jsem, že se výpustkové kapsy trochu rozevírají a je vidět pruhovaná látka kapes. Udělat celou kapsu z podšívkové, barevně odlišné látky jsem z důvodu nedostatku materiálu byla nucena. Nicméně se mi to podařilo zachránit a nakonec se mi výsledek líbí daleko víc, než kdyby byly kapsy funkční od začátku. Ze zbytku materiálu jsem totiž naskládala pruh látky stejně jako manžetu spodního okraje bundy a všila ji do otvoru kapsy.

Jana

Moje původní džínová bunda patří k stálicím šatníku, (dokonce jsem v ní dvakrát jela do porodnice), ale už od začátku mi na ní vadí jedna věc: příliš světlá barva. Vždycky jsem chtěla takovou nějakou bundu, ale tmavší, nicméně jsem se za těch 8 let, co ji mám, nebyla schopná dokopat k ušití si podobného stylu v tmavě modré. I k tomu nám slouží společná šití: často se donutíme k věcem, které jsme dlouho odkládaly. Přitom bunda nebyla nijak složitá na ušití a je to vlastně i docela levný projekt. Trochu mě jen odrazovala vidina spousty malých dílečků a neustálého prošívání. Nakonec ale bundu mám a nadchla mě natolik, že jsem se pustila do dalšího, po dlouhá léta odkládaného projektu – parky.

(Pokud se dívám po nějakém střihu, projektu, vždycky jsem radši, když najdu nějaké video, protože vidím danou věc v pohybu. Dejte nám, prosím, vědět, co upřednostňujete vy – jestli je fotografie základ, který potřebujete, nebo stačí jen video nebo ideálně obojí.)

 

Na závěr bychom rády vyhlásily tradiční soutěž, tentokrát bude téma trochu širší, a to oděvy z džínoviny obecně. Čas na zaslání soutěžního modelu máte do 19.4. a my se na ně už teď moc těšíme!

4.5 2 hlasů
Article Rating
Článek pro Vás napsala Barbora (17.03.2022/11:06)
Kategorie: Džínová bunda, Šijte s námi
Odebírat
Upozornit na
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Vendula
1 rok

Jsou naprosto super, skvělá práce 😀.

K otázce fotek versus videa. Ideálně obojí, protože na fotkách si můžu dobře prohlédnout detaily a na videu zase vidím, jak se věc chová v pohybu 😀.

Jana
Admin
1 rok
Odpověď na komentář  Vendula

Moc děkujeme. Budu se snažit o obojí. 🙂

Kateřina Š.

Nádhera.
Budu šít kalhoty ze vzorované džínoviny, tak si vše tady pečlivě pročtu a inspiruju se. Díky vašemu webu jsem posunula svoje šití na mnohem vyšší úroveň, si myslím 🙂 Takže šiju méně výrobků, ale zato propracovaněji a i na výběru materiálu si dávám mnohem víc záležet. Děkuji moc za inspiraci. K

Jana
Admin
1 rok
Odpověď na komentář  Kateřina Š.

To jsme opravdu moc rády!

PetraH
1 rok

Opět bomba!
Báro – ta délka mi přijde v pohodě, k sukním a šatům určitě lepší kratší. Řešení kapesní lišty je vtipný, zajímavý detail!
Takže toho obnošeného vzhledu jste docílily jen tím obrušováním nebo i praním? Vypadá to velmi věrohodně!
A taky se přimlouvám za videa i fotky. 😉

Jana
Admin
1 rok
Odpověď na komentář  PetraH

Moc děkujeme!
Bára už prala víckrát a tu bundu má světlejší, já jsem jen předepírala látku a pak brousila, po došití praná není. Je ale zvláštní, že moje původní látka byla jako prkno, daleko tužší než Bářina (ale nižší gramáž), ale když jsme teď bundy srovnávaly na kurzu, tak ta moje byla taková měkčí (jak jsem to brousila a pracovala s ní, tak postupně měkla).

R.
R.
1 rok

Obě bundy jsou parádní. Neskutečné, do čeho všeho se pustíte 🙂
Tím, jak jsem se učila šít s Burdou, vždycky mi stačily technické nákresy. Teď jsem ráda za fotky a vlastně i ta videa jsou fajn. Podle mě mají ale smysl, pokud jsou dělaná jako třeba na net-a-porter (tedy s cílem prezentovat daný kousek co nejvíc).

Jana
Admin
1 rok
Odpověď na komentář  R.

Děkujeme! ❤️
To druhé video jsem přidávala právě s cílem, aby to bylo jako na netaporter a spol. Ale tmavá bunda, špatné počasí, bagrista přímo před okny… 🙈

Zdeňka
1 rok

Vy jste prostě neskutečné! Zase jsem se zatajeným dechem sledovala, “co z toho vyleze”, a je to zase pecka… Oboje nádherné, oboje moc sluší, oboje určitě hodně unosíte a všichni se vás budou ptát, kde jste džísky kupovaly a nikdo nebude věřit, že jste si je šily samy, jsou dokonalé! 🙂

Jana
Admin
1 rok
Odpověď na komentář  Zdeňka

Moc děkujeme!

10
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x