V dnešním díle už bude stačit jen ušít a všít rukávy a dokončit manžety, knoflíkové dírky a knoflíky. Tak pojďme na to!
Bára
Na mém střihu byly rukávy poměrně hodně široké, tak jsem je musela o několik centimetrů zúžit, ale přesto jsem je raději nechala volnější. Není nic otravnějšího než bunda s úzkými a nepohodlnými rukávy.
Nejprve jsem si sešila spodní rukávový šev přeplátovaným švem. Pak jsem si zažehlila a nastehovala ohyby přídavků na rozparku manžety. Zadní rukávový šev jsem pak sešila normálně, začistila overlockem a prošila. Prošívání druhého rukávového švu už bývá komplikovanější, ale není to nemožné. S trochou pečlivosti se dostanete skrz celý rukáv. Pokud by to přeci jen bylo nad vaše síly, pak prošijte šev tam, kam až vám to dovolí a zbylou část pak prošijte z opačné strany.
Rukáv jsem pak také všila obyčejným švem do průramku a začistila overlockem.
Manžety
Skládané manžety z mé původní bundy se mi líbily natolik, že jsem je chtěla na bundě za každou cenu. Už při stříhání dílů jsem věděla, že na ně budu potřebovat poměrně dlouhé pruhy látky a snažila jsem se proto nechat co nejvíce volného místa u pevných okrajů. Potřebovala jsem jeden dlouhý pruh na spodní okraj bundy a dva kratší na okraje rukávů. Manžeta je dvojitá – svrchní strana je skládaná v pravidelných skladech na pruhu širokém cca 4cm plus přídavky na který navazuje užší lišta cca 2,5cm šířky a spodní vrstva je hladká se šířkou 6,5cm plus přídavky. Využila jsem přitom i přímo pevných okrajů látky, které šly do švových přídavků, abych měla pruhy na manžety dostatečně široké.
Řasený pruh jsem skládala s pomocí filcové šablony na zažehlování. Tím, že má na sobě značky/měřítko, lehce se podle ní rovnou odměřuje a pěkně se přes ní žehlí.