10.3.2022 | Barbora a Jana | Žádný komentář

Šijte s námi džínovou bundu – rukávy a dokončení

V dnešním díle už bude stačit jen ušít a všít rukávy a dokončit manžety, knoflíkové dírky a knoflíky. Tak pojďme na to!

Bára

Na mém střihu byly rukávy poměrně hodně široké, tak jsem je musela o několik centimetrů zúžit, ale přesto jsem je raději nechala volnější. Není nic otravnějšího než bunda s úzkými a nepohodlnými rukávy.

Nejprve jsem si sešila spodní rukávový šev přeplátovaným švem. Pak jsem si zažehlila a nastehovala ohyby přídavků na rozparku manžety. Zadní rukávový šev jsem pak sešila normálně, začistila overlockem a prošila. Prošívání druhého rukávového švu už bývá komplikovanější, ale není to nemožné. S trochou pečlivosti se dostanete skrz celý rukáv. Pokud by to přeci jen bylo nad vaše síly, pak prošijte šev tam, kam až vám to dovolí a zbylou část pak prošijte z opačné strany.

Rukáv jsem pak také všila obyčejným švem do průramku a začistila overlockem.

Manžety

Skládané manžety z mé původní bundy se mi líbily natolik, že jsem je chtěla na bundě za každou cenu. Už při stříhání dílů jsem věděla, že na ně budu potřebovat poměrně dlouhé pruhy látky a snažila jsem se proto nechat co nejvíce volného místa u pevných okrajů.  Potřebovala jsem jeden dlouhý pruh na spodní okraj bundy a dva kratší na okraje rukávů. Manžeta je dvojitá – svrchní strana je skládaná v pravidelných skladech na pruhu širokém cca 4cm plus přídavky na který navazuje užší lišta cca 2,5cm šířky a spodní vrstva je hladká se šířkou 6,5cm plus přídavky. Využila jsem přitom i přímo pevných okrajů látky, které šly do švových přídavků, abych měla pruhy na manžety dostatečně široké.

Řasený pruh jsem skládala s pomocí filcové šablony na zažehlování. Tím, že má na sobě značky/měřítko, lehce se podle ní rovnou odměřuje a pěkně se přes ní žehlí.

5 1 hlas
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora (10.03.2022/1:41)
Kategorie: Džínová bunda, Šijte s námi
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x