24.2.2022 | Barbora a Jana | Žádný komentář

Šijte s námi džínovou bundu – základní švy, kovové komponenty

U šití džínové bundy budete mít spoustu možností, jak se se švy vypořádat. Vyhraďte si pár volných chvilek a nějaký materiál na testování. Sama totiž nejlíp přijdete na to, jakou kombinaci typu švu, prošití a délky stehu budete muset použít, aby se to líbilo i vaší mašině a ta dokázala všechno zvládnout. Džínovina je přeci jen pevný  a hrubší materiál a když pak potřebujete prošít křížení švů, kde je třeba 6 vrstev denimu, není to jen tak.

Nikdo z nás nejspíš nemá k dispozici profesionální průmyslový šicí stroj, který nám úhledně sešije a začistí švy tak, jako to známe z kupovaných kousků. Tento dvoujehlový stroj totiž látky přes sebe krásně složí tak, že okraj každé zůstane schovaný pod ohybem té druhé a z vrchu jsou vrstvy prošity dvěma řetízkovými švy v pravidelném rozestupu.

Nám tedy nezbyde, než si poradit po svém.

Nejjednodušší typ švu je takový, kdy použijete overlock, šev sežehlíte a z lícové strany prošijete. Takový šev je poměrně pěkně začištěný i z rubu, spousta RTW kousků jej běžně využívá. Navíc prošíváte jen tři vrstvy džínoviny, s čímž nebude mít žádný stroj problém. Šev se prošívá pěkně, zvládnete to s klasickou patkou, protože výškový přechod mezi stranou, do které máte švové přídavky přeložené a druhou stranou není nijak hrubý. Určitě bychom jej zvolily minimálně u přišívání rukávů a spojení předního sedla a předních dílů bundy (pokud máte v tomto švu zakomponované patky pro kapsy – tam bude totiž o pár vrstev materiálu najednou více). Pokud se vám overlockový steh z nějakého důvodu nelíbí, na začištění švu můžete použít šikmý proužek z tenkého bavlněného plátna, což je také běžně používaný způsob začištění u lepších bund.

Dalším typem švu je šev přeplátovaný – nejdříve šev sešijete v šíři alespoň 1,5 cm, sežehlíte na stranu, spodní švový přídavek sestřihnete a horní podhrnete pod něj.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora (24.02.2022/3:14)
Kategorie: Džínová bunda, Šijte s námi, Techniky
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x