14.2.2022 | Barbora | 3 komentáře

Mikina Grasser 417

Loni v únoru, kdy na Stehu běžel seriál o hledání osobního stylu a vhodných barvách,  jsem si mezi střihy značky Grasser vybrala tři stylově odlišné věci, které bych si ale podle nálady a příležitosti dokázala ve svém šatníku představit. Patálie s tunikou, na kterou jsem si vybrala hodně zvláštní látku a musela celý střih celkem dost upravovat, jsem vám již popsala.

Dále jsem měla v plánu kabátek 428, který jsem ušila také hned únoru roku 2021 a od té doby ho moc ráda nosím. Má sice poměrně dost krátké rukávy, ale možná právě proto působí zajímavě. Šila jsem ho z hodně silného úpletu, spíše takového neoprenu, který jsem měla objednaný od Zanandrea Tessuti a na tento projekt byl jak dělaný.

Třetí věc – mikinu 417 jsem ušila z obyčejné černé teplákoviny a celý rok jsem jí dost často nosila. Připomněla mi moje roky na gymplu, kdy hladká černá mikina byla mým dennodenním outfitem v létě i v zimě. Strašně ráda ji nosím hlavně v létě k džínovým kraťasům. Na první pohled je to obyčejná černá mikina, při podrobnějším zkoumání má ale pár zajímavých detailů, které ji odlišují.

Málokdy šiju ty stejné věci několikrát, spíš se snažím minimálně o nějakou obměnu ale raději jdu vždy do něčeho nového. Prostě ráda zkouším. Ale zrovna nedávno, když jsem v sobotu večer opouštěla svou šicí pracovnu po dokončení jednoho sáčka, mi úplně nečekaně blesklo hlavou, že mám ve skříni úplně super materiál, ze kterého by zrovna tahle konkrétní mikina byla skvělá. Látku jsem si koupila na podzim v Evi-látkách. Líbila se mi kombinace barev (světle růžová a šedá) i vzor, úplet splňoval mé zimní naladění, kdy mám nejraději měkké a hřejivé oblečení a hlavně jsem byla nadšená, že jsem si nekoupila zase něco černého. Jenže jsem nevěděla, co z toho vlastně chci ušít. Ono to nějak dopadne a uleží se to. A taky že jo!

V neděli ráno jsem vyndala střih ze šanonu, látku rozložila, promyslela polohování a dala se do toho.

Věděla jsem, že ale potřebuju mikinu trochu zúžit. Nechtělo se mi kupovat a stahovat menší velikost, proto jsem udělala úplně banální úpravu střihu – na střed zadního a předního dílu a obou sedel jsem nakreslila linku ve vzdálenosti 1,5 cm od přehybu a tím byly veškeré potřebné úpravy hotovy.

5 3 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora (14.02.2022/11:45)
Kategorie: Příběhy našeho šití, Začínáme se šitím
3
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x