10.2.2022 | Barbora a Jana | Žádný komentář

Šijte s námi džínovou bundu – úpravy střihu, stříhání a výztuhy

A je to tu! Po minulých dílech, kde jsme se vás snažily inspirovat a rozebraly jsme vhodné materiály a střihy, se konečně vrhneme na naše bundy.

Bára

Dlouho jsem váhala, jaký střih nakonec vlastně vybrat. Takový, který by kopíroval mou původní bundu, jsem nenašla. Věděla jsem tedy, že budu muset dost upravovat. A proto jsem šla cestou nejmenšího odporu a nejmenších nákladů. Vybrala jsem střih z Nähtrends č. 6/2020, které jsem měla doma, vykopírovala ho a pak postupně dokreslovala, ubírala a měnila, aby se to vše co nejvíc podobalo tomu, co jsem chtěla. Zpětně jsem si pak říkala, že jsem se měla asi rozhodnout pro jiný střih, protože tento tedy moc dobrý nebyl. Raději jsem jej ani v minulém článku proto nedoporučila. Střih je totiž z edice Curvy, což mi většinou problém nedělá a tyto střihy mi sedí lépe než například z edice Young Fashion, kde chybí zrovna ty křivky. Ale i když jsem zvolila nejmenší velikost, stejně jsem musela bundu hodně zužovat a prodlužovat. Přitom jsem z fotografie neměla ani tak pocit, že by se jednalo o cropped bundu.

Po ušití zkušebního modelu jsem tedy upravila i papírový  střih – zúžila jsem nejen boční šev, ale zmenšila jsem i průramky a zúžila rukáv. Musela jsem udělat úpravu pro rovná ramena, protože mě jejich zkosení nesedělo. Zvětšila jsem lehce i průkrčník a bundu prodloužila.

4.3 3 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora (10.02.2022/8:50)
Kategorie: Džínová bunda, Konstrukce, úpravy a fitting, Šijte s námi, Techniky
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x