20.1.2022 | Barbora a Jana | 1 komentář

Šijte s námi džínovou bundu – harmonogram, co budeme šít

Naše další společné šití začíná tentokrát poměrně brzy po tom minulém, kdy jsme šily z proševu. Termín začátku uprostřed zimy jsme vybraly schválně, abyste džínovou bundu stihly ušít na jarní sezónu.

Džínovou bundu, neboli džízku, má v šatníku snad většina z nás. Za našich teenagerovských let to byl kousek, který musela mít každá.  Bára tu svoji stále ještě světí v šatně, má ji z Manga a kupovala si ji ještě na vysoké škole. Není to úplně ta klasická džínová bunda, ale nosila ji hrozně ráda. Akorát poslední dva, tři roky  je jí už fakt dost těsná, takže nejenom že ji v žádném případě nedopne, ale už ji i horkotěžko oblékne.

Jana má o něco mladší kus, kupovaný až v roce 2013, také nejde o klasickou volnější bundu, ale spíše o vypasovaný model bez límce. Nosí ji velmi často a ráda, ale i ona by chtěla nějaký ten upgrade/alternativu.

Džínovou bundu můžete mít v klasické ležérnější verzi nebo také i jako elegantnější sako. Záleží jen na vás, co je vám bližší a co raději nosíte. A třeba vás toto společné šití inspiruje a vy se pustíte do něčeho trochu jiného, než na co jste zvyklé.

Šití džínové bundy má svá specifika, která vám chceme v této sérii přiblížit. Ať už je to kontrastní prošívání, kovové komponenty nebo jak dodat denimu obnošený vzhled, projdeme jednotlivá témata, abychom je měly zde na Stehu pěkně pohromadě a vy se k nim mohly pokaždé vrátit.

Články ke společnému šití budou vycházet pravidelně každý čtvrtek, ale pokud s námi šít džínovou bundu nechcete a toto téma vás nezajímá, nebojte – i tentokrát bude vycházet každé druhé pondělí článek s jiným tématem.

Harmonogram

27.1.  Inspirace a historie

3.2.  Materiály a střihy

10.2.  Stříhání a výztuhy

17.2.  Dodání obnošeného vzhledu a destrukce denimu

24.2.  Základní švy, kovové komponenty

3.3.  Kapsy a límec

10.3. Rukávy a dokončení

17.3. Naše modely a soutěž

 

Co budeme šít?

Bára

Já budu šít džínovou bundu klasického střihu, ke které bych chtěla připojit prvky z mé původní bundy z Manga. Chtěla bych využít řasení na manžetách. Stále ještě váhám, zda se budu držet klasického límce nebo jestli raději použiji stojáček, na který jsem byla doteď zvyklá.

Jana

Mojí inspirací jsou dvě džínová saka od Alexandra McQueena – bundy od této značky jsou relativně klasické, ale mají vždy nějaký zajímavý prvek.

Líbilo by se mi sako s klasickým límečkem, členitými rukávy a džínovými manžetami jako to vlevo, střihem ale budu vycházet ze saka La Forme 0305, jež má podobné kapsy a tvarování horního dílu jako sako vpravo. Spodní část bundy ale nebude tak výrazně peplumová jako u inspiračních bund. Stejně jako Bára mám na bundu připravenou tmavě modrou džínovinu z BP látek původně vyrobenou pro značku Armani.

Příště už se vrhneme na historii tohoto klasického oděvu a přineseme vám i spoustu inspirace. (Materiálový článek vás čeká za dva týdny, ale pokud byste chtěly začít shánět některé věci už teď, vězte, že na eshopu máme knoflíky od značky Union Knopf vhodné na džínovou bundu ve stříbrné a starostříbrné barvě. Vzhledem k probíhajícím slevám v Evi látkách doporučíme ještě v předstihu jednu džínovinu ideální gramáže moc pěkné barvy. )

A co vy? Přidáte se?

5 1 hlas
Article Rating
Článek pro Vás napsala Barbora (20.01.2022/8:59)
Kategorie: Džínová bunda, Příběhy našeho šití, Šijte s námi
Odebírat
Upozornit na
1 Komentář
nejstarší
nejnovější
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Miriam
2 let

Super téma, ďakujem. Džínovu bundu som si chcela ušiť minulý rok, ale nejako to nevyšlo, tak dúfam, že sa mi to podarí teraz v spoločnom šití.

1
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x