6.1.2022 | Jana | 13 komentářů

Délka stehu

Dnes ráno jsme posílaly newsletter. Pokud jste ho neobdržely, prosíme o zkontrolování složek s hromadnými maily a Spam.

Když jsem začínala šít, byla jsem flink. Byla mi jedno nějaká odstávající podsádka, jestli je oděv pěkný i z rubu, nebo zda jsou rovné švy. Ačkoliv jsem v okolí měla lidi, kteří mě to všechno mohli naučit, chtěla jsem šít teď a tady, ne až o víkendu, za měsíc… Postupně jsem se dopracovávala k technicky preciznějšímu šití, ale například co se výztuh týče, měla jsem doma dvě – bílou a antracitovou jednotné gramáže a lepila jsem je všude, kde Burda psala. Celé moje šití bylo vlastně takové dosti hobíkovské. Tahle éra trvala docela dlouho a skončila až ve chvíli, kdy jsem se vrátila k šití po pauze zaviněné pěti státnicemi během jednoho roku a následným nástupem do práce.

V té době se začaly rozmáhat šicí blogy a já jsem konečně objevila svět couture šití. Jednou z přelomových knih byla ta od Claire Shaeffer – Fabric Sewing Guide (kniha vyšla v roce 2011 a její náklad je už rozebraný, ale možná seženete jako PDF). Knihu jsem četla s otevřeným Google překladačem a s každou přečtenou větou se mi víc a víc točila hlava. Interlining, interfacing…COŽE??? (Pro představu mluvíme o době asi před deseti lety). Tak ještě jednou, abych to pochopila…

Jednou z věcí, která mě zarazila, bylo to, že u všech materiálů byla kromě síly jehly uvedená i délka stehu. Tuhle věc jsem nikdy neřešila a volila spíš stehy delší než kratší, zvlášť po jednom článku v Threads, který právě delší stehy radil použít.

5 2 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (06.01.2022/10:59)
Kategorie: Odstřižky..., Techniky, Videa
13
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x